Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ozvěny 4. kola soutěže OP I

Nejvyšší šachová soutěž okresu Hodonín má za sebou polovinu sezony, která už stihla poodkrýt karty toho, kdo by mohl pomýšlet na kořist titulu okresního přeborníka a koho čeká pouze boj v dolních patrech tabulky, viz pohled na tabulku soutěže po 4. kole:

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. Hodonín B 3 0 1 9 17.5 13
2. Veselí D 2 1 0 7 11.5 8
3. Vacenovice 2 0 2 6 13.5 4
4. Prušánky C 1 2 1 5 14.5 7
5. Kyjov B 1 2 0 5 11.5 8
6. Veselí C 1 1 1 4 10.5 7
7. Dubňany 1 1 1 4 10.5 6
8. Ježov 0 2 2 2 10.5 5
9. Strážnice 0 1 3 1 12.0 6

Bohužel do druhé skupiny spadá i náš tým, který vstupoval do soutěže z pozice spolufavorita na vítězství. Jiskra je poslední i přesto, že Veselí nad Moravou C a Dubňany mají o zápas méně a před ní je rovněž celek Ježova. Tabulku vede překvapivě rezerva Hodonína, na druhém místě je pak ještě větší překvapení - tedy nováček z Veselí D. Ten ještě společně s Kyjovem nezakusil hořkost porážky. Pohled pro nás neveselý, máme věru nad čím přemýšlet. Nyní už k jednotlivým zápasům.

4. kolo:

Veselí nad Moravou D - Jiskra Strážnice A 4 : 3

Před soubojem s nováčkem soutěže jsem již tradičně sbíral omluvenky. K zápasu nemohli nastoupit Hala, Múčka, Jurásek ani Šišák, Ivan Kubiš se rozhodl až v pátek večer. Přesto jsem našemu týmu věřil. Jak jsem již psal v reportáži, tak utkání nabralo zprvu velmi příjemný kurz. Bohužel nepřesná hra našich hráčů vedla nejdřív k dorovnání skóre, posléze k jeho otočení. Především partie na 6. šachovnici měla skončit výhrou Jaroslava Nožičky. Také Ivan Kubiš se do pozice zamotal, odmítl nabízenou remízu a přesně se bránící Luboš Vičar ho zle vyškolil. Po čtyřech zápasech se tedy náš tým krčí na poslední příčce tabulky se ziskem jediného bodu za remízu se slabým Ježovem. V příštím kole máme volný los a na konci ledna nás čeká domácí souboj se silnými Prušánkami. Tudíž vyhlídky nikterak veselé. Teď je čas si především odpočinout a po Novém roce se pokusit napravit již tak dost pošramocenou pověst. Ze soutěže naštěstí nikdo nesestupuje, ale přesto by Jiskře slušelo umístění o několik příček tabulky výše.

Vacenovice - Dubňany 2 : 5

Domácí už podruhé v řadě museli řešit problémy se sestavou. Tentokráte chybělo duo Londin - Nykl. Dle slov Martina Macka nikdo nechtěl jít hrát na 7. šachovnici, až černého Petra dostal František Bezucha. Ten s mladým Josefem Lacinou svoji vážnou partii prohrál, aby jej pak v několika po sobě jdoucích partiích "nanečisto" pokaždé porazil. Úsměvné.. Domácí nedokázali v zápase vyhrát ani jednu partii, navíc hned tři ztratili, proto se není čemu divit jejich vysoké porážce. Dubňany znovu nenasadily Marka Skočíka, ale podruhé ukázaly, že i bez své jedničky jsou schopny si podat de facto každého soupeře. Hráče mají dost kvalitní. Zato Kvasacu po skvělém vstupu do soutěže dochází dech a znovu hřeší na své staré rány - nepravidelnou účast hráčů ze základu.

Veselí nad Moravou C - Prušánky C 3,5 : 3,5

V souboji dvou céček to neměli favorizovaní hosté vůbec lehké. Hned po vstupu do místnosti hlásil Radek Dryšl, že hraje kdo má ruce a nohy. Josef Mayer hrál v Rakousku, již tradičně chybělo duo Předínský - Kocáb. Jako první skončila partie Petra Krolopa, jehož pěkně přehrál Zdeněk Uřičář (viz ODKAZ na partii). Hosty podrželi zadáci, kteří otočili skóre. Rozhodující remíza se odehrála na čtvrté šachovnici, na níž nabídl Přema Hlaváč remízu i přesto, že stál lépe. Měl totiž napilno s odjezdem. Za domácí pak zapsal důležitou výhru Michal Skalka, který přehrál Františka Dryšla a má zatím v OP I stoprocentní bilanci (3/3). Dá se říct, že vzhledem k sestavám obou soupeřů je celková remíza logickým výsledkem. Znovu upozorňuji na report z tohoto zápasu na blogu Petra Krolopa, viz ODKAZ

Ježov - Hodonín B 1,5 : 5,5

První zápas, který dopadl přesně tak, jak dopadnout měl. Hosté neponechali nic náhodě (zřejmě se pořádně oblékli...úsměv) a výhrami na prvních pěti šachovnicích dokráčeli k pohodlnému a vysokému vítězství. A to jim ještě chyběl Filip Taptič. Ježov tak podruhé v sezoně prohrál a stejně jako strážnická Jiskra stále čeká na svou první výhru. Hodoňáci si tímto vysokým vítězstvím pojistili titul půlmistra k čemuž jim na dálku patří gratulace. Zbytku soutěže tak vzkázali, že se s nimi musí počítat. V druhé polovině ročníku s nimi poměří síly i náš tým, máme se tedy na co těšit.

Autor: PS