Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ozvěny 3. kola soutěže OP II

3. kolo soutěže OP II se neslo v duchu remíz, když všechny tři hraná utkání skončila výsledkem 2,5 : 2,5. To znamená, že rezerva Jiskry stále čeká na své první vítězství za 3 body a v tabulce je zatím až na 4. příčce:

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. Domanín 2 1 0 7 9.5 6
2. Kněždub 1 2 0 5 10.0 8
3. Dolní Bojanovice 1 1 1 4 5.5 5
4. Strážnice B 0 2 1 2 7.0 4
5. Vacenovice B 0 2 1 2 7.0 3
6. Ratíškovice 0 2 1 2 6.0 4

Nečekané je rovněž postavení rezervy Vacenovic, které také stále čekají na první výhru v soutěži. Ani jeden tým zatím není příliš suverénní a dá se očekávat, že OP dvojka bude letos velmi vyrovnaná. Pojďme blíže k jednotlivým zápasům:

3. kolo:

Domanín - Jiskra Strážnice B 2,5 : 2,5

Jak už bylo řečeno v reportáži, tak hostům chyběla jednička Jiří Fanta, ale jedním dechem bych měl dodat, že domácí rovněž nenasadili prvního hráče soupisky - Josefa Jordána. Výsledkově zaujala především třetí výhra Kuby Šuráně ve třetím zápase, který si nahlas říká o dopsání na soupisku áčka. Mira Múčka odremizoval nebezpečného Dalibora Hlaváče, také Zdeněk Bína nedovolil Vladimíru Wrhelovi, aby zavěsil. Rozhodovalo se tedy na zadních deskách a remízové skóre nakonec znamenala prohra mladé Johanky Hruškové na páté desce. Bod z Domanína se dá považovat za úspěch, nota bene přihlédnu-li ke složení týmu.

Kněždub - Vacenovice B 2,5 : 2,5

Šlágr kola rovněž nepoznal vítěze. Na třech deskách skončily partie smírem, pouze na první dokázal přetavit vysokou elovou převahu nad Ondrou Juráskem v celý bod Josef Šebesta, překvapením je pak pro mě výhra Jana Šraději nad Jiřím Blahou, který na začátku letošní sezony chytil docela slušnou formu. Nerozhodný výsledek ponechal Kněždub na druhé příčce tabulky, Vacenovice jsou nečekaně až páté.

Dolní Bojanovice - Ratíškovice 2,5 : 2,5

Mladý tým Ratíškovic zatím prožívá svůj nejlepší vstup do sezóny. Ačkoliv je na poslední příčce tabulky, tak se tomuto celku podařilo nasbírat už 2 body a to je víc, než za celou loňskou sezonu dohromady. A to ještě do Bojanovic nepřijela jak jednička týmu - Karel Klimeš (dosud nenastoupil), tak ani spolehlivý Lukáš Macek. I tak se oslabené sestavě Ratíškovic podařilo nakonec urvat bod, o což se postarali svými výhrami hráči na 2. a 4. desce. Především prohru Karla Krátkého (2) bych osobně nečekal. Z tohoto zápasu visí reportáž na webu Ratíškovic, viz ODKAZ

Autor: PS