Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ozvěny 3. kola soutěže OP I

3. kolo soutěže OP I by se dalo nazvat kolem překvapivých výsledků. Jediné céčko Prušánek v něm totiž dokázalo splnit roli favorita, v ostatních třech zápasech se pak děly věci. Bohužel i strážnická Jisrka přispěla svojí trochou do mlýna, co se nečekaných výsledků týče. Nejdříve však pohled na tabulku:

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. Hodonín B 2 0 1 6 12.0 8
2. Vacenovice 2 0 1 6 11.5 4
3. Kyjov B 1 2 0 5 11.5 8
4. Prušánky C 1 1 1 4 11.0 5
5. Veselí D 1 1 0 4 7.5 5
6. Veselí C 1 0 1 3 7.0 5
7. Ježov 0 2 1 2 9.0 4
8. Strážnice 0 1 2 1 9.0 4
9. Dubňany 0 1 1 1 5.5 3

Do čela se prodralo béčko Hodonína, které dokázalo porazit na domácí půdě dosavadního lídra z Vacenovic, zato Jiskru druhá porážka ve třech zápasech nekompromisně přikovala na předposlední místo tabulky, když pod ní už jsou pouze Dubňany, které však mají zápas k dobru. Pojďme se blíže podívat na jednotlivé výsledky právě skončeného kola.

3. kolo:

Jiskra Strážnice A - Veselí nad Moravou C 3 : 4

Když jsem v pátek večer rozeslal hráčům sms se sestavou na zápas, odpověděl mi Vojta Šafařík, že vyhrajeme 5:2 a možná i víc. Já jsem se však držel při zemi, neboť skvělou sestavu jsme měli i v prvním kole. Jako bych už tušil, co se na nás valí. Přitom hosté přijeli značně oslabeni, když nepřivezli Pavla Chabiču, ale ani Milana Vítka, kterého se marně snaží přemluvit k návratu za šachovnici. První nepříjemné překvapení přišlo ani ne po hodině hry, kdy mi pan Horák oznámil, že může vzdát, protože ztratil bez náhrady pěšce na e5. Když jsem se ptal, jak je to možné, tak jenom krčil rameny. Je pravda, že naše jednička neměla v neděli svůj den a partii odehrála úplně jinak, než jak jsme zvyklí. Brzy jsme tedy prohrávali 0:1. Jenže poté otočili kormidlem zápasu zpět na naši stranu Vojta Šafařík (4) a Libor Šišák (7), kteří zapsali poměrně rychlé výhry. Za vyrovnáním skóre jsem pak stál já (3), když jsem namísto remízového pokračování chtěl hrát až příliš aktivně a po hrubé chybě jsem ztrácel dámu. Měl jsem tedy čas obejít šachovnice a zjistil jsem, že Ivan Kubiš (2) stojí na prohru, partie Jirky Fanty (5) spěje k remíze a Ondra Jurásek vede o dva pěšce a měl by vyhrát. V prvním případě jsem se nemýlil. Ivan Kubiš začal hlasitě cosi glosovat a mezi řádky kapituloval. Prohrávali jsme tedy 2:3. Poté jsem se věnoval převodu partií do pgn a hraní "sranda partií" se Zdeňkem Uřičářem a Lubošem Vičarem, když za mnou přišel Ondra Jurásek, že partii pouze zremizoval. To byla studená sprcha a mně bylo jasné, že na body v zápase nedosáhnem. Když za mnou pan Fanta přišel, zda může partii dát za remízu, že tam vůbec nic nemá, tak jsem souhlasil, neboť zápas jsme si prohráli daleko dřív. Nezískat na prvních třech deskách ani bod, to se to potom špatně hraje. Náš tým je v krizi a cesta z ní nebude snadná. Hned v příštím kole si zopakujeme souboj s veselským týmem, konkrétně Déčkem, které mělo na zápase své zvědy. Doufejme, že se nám přestane smůla lepit na paty a že hráči přistoupí k partiím více svědomitě. Na webu je k přečtení reportáž Zdeňka Uřičáře, viz ODKAZ

Hodonín B - Vacenovice A 4,5 : 2,5

V neděli večer jsem volal Jirkovi Neduchalovi, abych se ho zeptal, jak zápas dopadl a byl jsem výsledkem velmi překvapen. Jirka však řekl, že se mu před zápasem rozpadla sestava. Onemocněl totiž Martin Kladňák a Radomír Nykl měl zase nemocnou manželku. Také Hodonín však nebyl kompletní, když chyběl jeho kapitán Josef Schöndorf. Hosté mohli těžko pomýšlet na výhru v zápase, když nebyli ani v jedné partii schopní uhrát víc, než remízu. S prohrou Jaroslava Chrbolky s Vladimírem Misorinem se dle slov Jirky Neduchala počítalo, také výhra Kamila Štěpanovského nad Jiřím Blahou není žádným překvapením. Tyto ztráty pak nedokázal nikdo z hostujících hráčů dorovnat. Nejblíže k tomu měl Lukáš Macek, který někde prošel kolem výhry, překvapují také remízy hráčů Vacenovic na prvních třech deskách. Hodonín tak znovu ukázal, že se s ním musí počítat coby s katem favoritů, hosté zase pocítili, jak jsou závislí na hráčích základní sestavy.

Dubňany - Kyjov B 3,5 : 3,5

Také zde jsem se snažil zjistit bližší průběh zápasu od Ladi Šmída. Ten byl plný dojmů a nevěděl, co má popisovat dřív. Jako první věc však řekl, že do Dubňan vyrazil jeho tým v takové sestavě, že je nepochopitelné, že mohl vůbec nevyhrát. Domácím navíc chyběla jednička Marek Skočík, který sice byl na jihu Moravy, ale věnoval se křtinám své neteře, dále pak Evžen Bělík a Petr Galuška. Ovšem i torzo týmu se dokázalo obdivuhodně semknout a zaskočit favorita svojí bojovností. Dle slov hostujícího kapitána stáli na výhru především Ladislav Hlavatý (4) a Jakub Strnad (7), ale oba dva své partie nakonec prohráli. Překvapením je rovněž pouhá remíza Miroslava Zubalíka s Pavlem Konečným. Kyjov tak ukázal to samé, co Strážnice, tedy že jména samy o sobě ještě zápas nevyhrají. Na rozdíl od nás si alespoň veze z Dubňan bod. 

Prušánky C - Ježov 5 : 2

Zde nebylo zřejmě pochyb o tom, že domácí budou naplno bodovat. I když ve světle ostatních výsledků jsou to až moc silné slova. Prušánky však neponechaly nic náhodě a outsidera soutěže přesvědčivě porazily a to jsou pro mě ještě remízy ze druhé, čtvrté a šesté šachovnice poměrně velkým překvapením. Toto utkání mělo pro oba týmy nádech jakéhosi "poprvé", když Ježov poprvé v sezoně nebodoval, zatímco domácí Podlužan zase poprvé v sezoně naplno bodoval. A to si domácí ještě dovolili luxus v nenasazení Vladana Předínského a Jana Kocába. Šťastná hvězda Ježova tak svítila až do 3. kola a také v tom příštím to s ní nevypadá příliš nadějně, leda by hostům z Hodonína zase nezatopili. Ještě jednou upozorňuju na reportáž z tohoto zápasu na blogu Petra Krolopa, viz ODKAZ

Volný los mělo ve 3. kole Veselí nad Moravou D.

Za 3. kolem se na svém blogu ohlíží rovněž Petr Krolop, viz ODKAZ

Autor: PS