Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ozvěny 2. kola soutěže OP II

Po dvou odehraných kolech je rezerva strážnické Jiskry překvapivě bez výhry a krčí se na 4. příčce tabulky. Tu vede zatím suverénní Domanín, který nečekaně zvítězil ve Vacenovicích a potvrdil svůj dobrý vstup do soutěže, viz tabulka po 2. kole:

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. Domanín 2 0 0 6 7.0 5
2. Kněždub 1 1 0 4 7.5 7
3. Dolní Bojanovice 1 0 1 3 3.0 3
4. Strážnice B 0 1 1 1 4.5 3
5. Vacenovice B 0 1 1 1 4.5 2
6. Ratíškovice 0 1 1 1 3.5 2

Poslední příčku zaujímají Ratíškovice, a to i přesto, že se jim podařil husarský kousek v podobě remízy s favorizovaným Kněždubem. Pojďme se podívat na jednotlivé zápasy podrobně.

2. kolo:

Jiskra Strážnice B - Dolní Bojanovice 2 : 3

Tohle měla být hra kočky s myší, ale vše bylo nakonec jinak. Sestava na zápas byla dobrá, nicméně zkušené duo Bína - Kořínek nedokázalo své zkušenosti přetavit také do dění na šachovnici a oba hráči padli, což se nakonec ukázalo jako rozhodující faktor celého zápasu. Pěknými výhrami se naopak blýskli Jirka Fanta s Kubou Šuráněm. Jejich dva zásahy na body nakonec nestačily. Těsnou výhru mohl sice pro Jiskru zachránit mladý Martin Benovič, ale koncovku psychicky nezvládl a po prohrávajícím tahu (odevzdání věže) prohlásil, že vůbec nevěděl, co má hrát. Martin je snaživý a šachy má rád, ale chce to víc herní praxe, aby se tzv. otrkal, protože na tréninku či doma je to úplně o něčem jiném, než na zápase, kde je člověk pod dohledem přihlížejících šachistů a hlavně pod velkým tlakem. Těsná prohra znamená, že Jiskra čeká i po druhém kole na svoji první výhru po své obnovené premiéře v soutěži OP II. V příštím kole ji navíc čekám výlet do jámy lvové a myslím, že i bod bude velmi cenný lup z Domanína.

Vacenovice B - Domanín 2 : 3

Správně jsem tušil, že hosté přivezou svoji jedničku - Josefa Jordána. Ten dle očekávání udržel "na uzdě" domácí jedničku (Josefa Šebestu) a přenechal osud zápasu na hráčích "vzadu". A právě výsledky ze 4. a 5. šachovnice nakonec rozhodly o zisku všech tří bodů pro hosty z Domanína, které tato výhra katapultovala do čela tabulky. Dle slov Martina Macka na webu Vacenovic (viz ODKAZ na reportáž) sice měl Lukáš Londin na 5. šachovnici na víc, ale únava z předchozího dne udělala své. Hlavní favorit soutěže tak zatím zaujímá nelichotivé postavení v tabulce (5. místo, 1 bod) a to jej v příštím kole v Kněždubu nečeká rovněž nic lehkého!

Ratíškovice - Kněždub 2,5 : 2,5

Další velké překvapení. Základní kámen nečekaného úspěchu domácího mladého týmu položil svojí výhrou Lukáš Macek, který získal skalp Miroslava Bartoška. Další bod na stranu domácích získal sice Zdeněk Zemánek, ale ten těžil především z časové tísně svého soupeře, jinak by z partie vydoloval maximálně bod za remízu. Hosté nedokázali splnit roli favorita a nakonec brali pouze bod za celkovou remízu, která představuje velký úspěch především pro domácí mládežníky. Martin Macek se rovněž rozplývá ve své reportáži (viz ODKAZ), ale zároveň lituje promarněných možností ve své partii s Pavlem Bartoškem. Pravdou je, že nejdříve promarnil své možnosti jeho soupeř. Tak či onak byla do zápisu o utkání zapsána remíza 2,5 : 2,5, která znamenala nečekanou dělbu bodů. Ratíškovice čeká v příštím kole souboj o první výhru v Dolních Bojanovicích, Kněždub (jak už bylo řečeno) přivítá doma béčko Vacenovic.

Autor: PS