Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ozvěny 1. kola soutěže OP II

V neděli 18. 10. 2015 odstartovala nejnižší okresní soutěž šachu, tedy OP II, svým prvním kolem. Poté, co tuto soutěž narychlo opustil její loňský vítěz, tedy Veselí nad Moravou D, zaujala jeho místo nově přihlášená rezerva Jiskry Strážnice. Tu čekal hned v prvním kole velmi ostrý start, totiž na půdě favorita soutěže - béčka Vacenovic. Ani jeden tým neponechal nic náhodě, když se kapitáni vytasili hned čtyřmi hráči základní sestavy. Dá se říct, že zkušení harcovníci na prvních třech šachovnicích přenechali rozhodnutí zápasu na poslední dvě desky, neboť od 1. do 3. šachovnice skončily partie remízou. Po prohře mladého Martina Benoviče na poslední desce pak srovnal misky vah zápasu do rovnováhy svojí výhrou talentovaný Kuba Šuráň, jenž jako jediný z hostujících hráčů dokázal dovést svoji partii k vítězství a potvrdil tak svoji výbornou pověst, o které se začíná mezi šachisty Jiskry šuškat. Bod z horké vacenovské půdy je určitě dobrým startem, nota bene když v příštím kole hostí náš tým outsidera z Dolních Bojanovic. Tabulku zatím vede tým Kněždubu, který v prvním kole smetl z povrchu zemského právě bojanovské hochy, viz tabulka:

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. Kněždub 1 0 0 3 5.0 5
2. Domanín 1 0 0 3 4.0 3
3. Vacenovice B 0 1 0 1 2.5 1
4. Strážnice B 0 1 0 1 2.5 1
5. Ratíškovice 0 0 1 0 1.0 0
6. Dolní Bojanovice 0 0 1 0 0.0 0
 

Zde je rychlý přehled dalších dvou zápasů:

1. kolo:

Kněždub - Dolní Bojanovice 5:0

Jak už jsem předeslal v předchozím článku, měla se v Kněždubu řešit pouze otázka skóre. Tato tajenka byla vyřešena domácími šachisty velmi razantním a rozhodným způsobem, když nepovolili svým soupeřům ani půl bodu. Hráči Kněždubu tak nechali zavzpomínat na své lepší časy a hlavně vyslali zbytku soutěže jasný vzkaz, tedy že je s nimi potřeba počítat do bojů o přední příčky soutěže.

Domanín - Ratíškovice 4:1

Hosté na poslední chvíli přišli o Lukáše Macka, který tak do zápasu nezasáhl a jejich zdecimovaná sestava nedokázala čelit domácí síle. Jediné dvě remízy dokázali uhrát Martin Macek (Lukášův otec) a Jiří Žebra. I tak si hosté odvezli docela solidní výprask. K zápasu je reportáž na webu Ratíškovic, kterou připravil právě Martin Macek, viz ODKAZ.

Autor: PS