Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se 4. kolo OP II - Doma přivítáme Ratíškovice

Prosinec zaklepal na dveře a Vánoce se blíží kvapem, nicméně šachové soutěže budou mít ještě do svátků dva hrací dny. Tím prvním je neděle 6. 12. 2015, která bude patřit soutěži OP II, v níž účinkuje náš B tým. Ten ve 4. kole poměří síly s mladým týmem Ratíškovic. Ty přihlásily svůj tým do nejnižší okresní soutěže teprve v minulé sezoně, v níž se umístily na posledním místě se ziskem jediného bodu. Hlavním důvodem založení tohoto klubu bylo vést děti z tamní základní školy k šachové hře, která bude rozvíjet jejich logické chápání, rozhodovací schopnosti a vůbec osobnost jako takovou. Tým Ratíškovic vstupoval do soutěže tedy bez jakýchkoliv ambic, což je pochopitelné. Přesto došlo před letošní sezonou k posílení soupisky, což mělo za efekt velmi úspěšný vstup do nového ročníku. Ratíškovice totiž v prvních třech kolech hned dvakrát dokázaly remizovat (doma s Kněždubem a v Dolních Bojanovicích), čímž získaly už po třech kolech o 100% bodů víc, než za celých 10 kol v loňském ročníku. Vedoucí mužstva Martin Macek dokonce kvůli tomuto týmu opustil mateřské Vacenovice, a to nejen co se hraní týče, ale také co do tvorby webových stránek. Jeho sympatické družstvo čeká v neděli další zkouška ohněm, když se mu do cesty postaví ostřílení mazáci z Jiskry. Budou to jistě další cenné zkušenosti pro tento mladý tým.

Strážnická Jiskra bude v neděli usilovat o své první vítězství v sezoně. Po dvou remízách "venku" smolně prohrála v domácí klubovně s bojanovskými hochy, a tak má nyní druhou příležitost vytěžit z domácí tvrze plný bodový zisk. Nezbývá než doufat, že budou mít její šachisté pevnější ruku, než jejich soupeři a podaří se jim ziskem tří bodů posunout o pár pater tabulky výš.

Dalšími zápasy 4. kola OP II jsou:

Domanín - Kněždub

Šlágr kola! Nebo chcete-li souboj prvního s druhým týmem tabulky. Domanín měl nečekaně dobrý vstup do sezony, v níž ještě ani jednou nepoznal hořkost porážky, ba co víc body ztratil pouze v domácím zápase se strážnickou Jiskrou. Kněždub také ještě neprohrál, ale jeho remíza s Ratíškovicemi byla velkým překvapením. Těžko tipovat vítěze, já osobně bych se spíše přikláněl k zápasové remíze.

Vacenovice B - Dolní Bojanovice

Zde je favorit jasný. Vacenovská rezerva má stejnou bilanci jako strážnická Jiskra, tedy dvě remízy a jedna porážka a bude tedy v neděli chtít konečně vyhrát za tři body. Ani jí totiž příliš nesluší předposlední příčka v tabulce. Zato Dolní Bojanovice už dokázaly letos dvakrát překvapit. Nejdříve příjemně, tedy výhrou na Jiskře, poté jim nepříjemné překvapení připravily mladé pušky z Ratíškovic, které je na jejich půdě obraly o dva body za remízu. Ve Vacenovicích nečeká Bojanovice žádná procházka růžovým sadem a body zůstanou dle mého názoru v tamní hospodě U Letochů.

Autor: PS