Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se 4. kolo OP I - ve Veselské Orelce poměříme síly s místním Déčkem

Ve veselské Orelce bude v neděli veselo! Budou se zde hrát hned tři utkání zároveň a ten, kdo již měl tu "čest" navštívit brněnskou Lokálku, si na ni jistě vzpomene. Kromě zápasu KP I, v němž domácí Veselí nad Moravou A přivítá Lokomotivu Brno D, zde budou k vidění hned dva zápasy OP I, tedy Veselí nad Moravou C - Podlužan Prušánky C a především pak Veselí nad Moravou D - Jiskra Strážnice A.

Veselské Déčko coby nováček soutěže má za sebou zatím dva zápasy. V tom prvním smolně remizovalo doma s Ježovem, v tom druhém hrálo rovněž doma, ale bylo psáno coby hostující tým při výhře nad kolegy z Céčka. Na jeho soupisce se mísí mládí se zkušeností. První čtyři desky, to je síla. Píštěk, Vičar, Hrabal a Janás, to jsou jména, která mají zvuk. Záda těmto šachovým matadorům pak kryjí mladé pušky, jejichž nejvýraznějšími tvářemi jsou bratři Horňákové. Je tedy jasné, že nás v neděli nečeká na Orelce žádný jednoduchý zápas. Domácí, kteří se stali po postupu do OP I velmi populárními, si budou jistě brousit zuby na další cenný skalp v podobě úřadujícího mistra soutěže.

Ten se totiž momentálně nachází zcela z formy. Jiskra už tři kola marně hledá svou tvář a krom dvou porážek dokázala pouze jednou remizovat v Ježově. A to ji ještě čekají nejtěžší zápasy (Prušánky C, Kyjov B, Hodonín B). Na zápasy se nám sice daří stavět velmi silné hráče, ti však zatím ne a ne svůj tým podržet. Boj o titul se nám ztratil v nenávratnu a vzhledem k tomu, že není tlak na sestup posledního týmu (málo týmů v soutěži), tak můžeme zbytek sezony odehrát bez nervů a očekávání. Na soupisku bude doplněn Kuba Šuráň, který si skvělými výkony v B-týmu nahlas řekl o připsání na soupisku áčka. Tento mladý talent je velkým příslibem pro náš klub do budoucna. Ve Veselí ještě ale nastoupit nemůže. Na Orelce nám tedy bude asi docela horko (aspoň nebudeme mrznout, jako v Ježově), a to nejen díky přetlaku hráčů v místnosti, ale rovněž díky síle soupeře.

Dalšími zápasy 4. kola OP I jsou:

Veselí nad Moravou C - Prušánky C

Favorit soutěže v minulém kole konečně zvítězil, když si smlsnul na týmu Ježova. Jak jsem před sezonou správně tušil, tak v každém zápase chybí Podlužanu několik silných hráčů základní sestavy. On však disponuje natolik silnou a nabitou soupiskou, že i bez svých největších es dokáže zaskočit mnohdy i silnějšího soupeře. Do Veselí pojedou Prušánky v roli jasného favorita. Domácí sice již zapsali jednu výhru v dosavadních dvou odehraných zápasech, ale jejich triumf na půdě Jiskry byl spíše dílem žalostného výkonu domácích hráčů, nežli nějaké přehnané snahy hostí. Také prohra v derby s déčkem překvapila, a tak Veselané určitě nepůjdou do zápasu s Prušánkami s přehnanými ambicemi. Můj tip je tedy jasný - výhra hostí.

Kvasaco Vacenovice A - Dubňany

Vacenovice díky nečekané prohře v Hodoníně přišly o vedení v tabulce, nicméně stále se drží na druhém místě se stejným bodovým ziskem jako vedoucí Hodonín. Také do domácího zápasu s dubňanskými šachisty půjdou v roli favorita. To ovšem a jedině za předpokladu, že se Kvasacu nerozpadne sestava tak, jako v minulém kole. Hosty z Dubňan také není radno podceňovat. Minule dokázali, že i bez své jedničky jsou schopni hrát vyrovnaný zápas se silným soupeřem a jejich remízu s neskutečně silným Kyjovem B jsem doteď pořádně nepochopil. Dubňany sází na osvědčená jména. V tomto městečku se vždycky hrály dobré šachy a udolat tento tým není nikdy jednoduché. Přesto bych si tentokráte vsadil na těsnou výhru Vacenovic.

Ježov - Hodonín B

Jak se zmínil Petr Krolop ve svém článku, tak problém s topením v ježovské hospodě je stále aktuální. Hospodský zatím rozum nedostal, a tak se domácí zřejmě budou snažit najít náhradní prostory pro své klání s lídrem tabulky. Možná je také domluva se soupeřem, aby se zápas odehrál v jeho klubovně. No, nechme tyto starosti stranou, on to kapitán Ježova určitě nějak vymyslí. Tak či onak bude Hodonín do zápasu vstupovat z pozice vysokého favorita a dle mého očekávání by měl tento zápas také podle toho dopadnout. Ruská zima už hostující hráče zřejmě nezaskočí tak, jako zaskočila hráče Jiskry, čímž nebudou domácí moci spoléhat na moment překvapení (úsměv) a v zápase se zkušenými Hodoňáky jim bude spíše pořádně horko. Můj tip - vysoká výhra Hodonína.

Volný los má ve 4. kole kyjovské béčko.

Také Petr Krolop se na svém blogu věnuje blížícímu se 4. kolu soutěže OP I, viz ODKAZ

Autor: PS