Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se 3. kolo OP II - naše béčko zajíždí na půdu lídra z Domanína

Nejnižší okresní soutěž OP II nabírá pořádné obrátky. V neděli 22. 11. se bude hrát už její 3. kolo, v němž čeká rezervu Jiskry cesta do jámy lvové, konkrétně do Domanína, který celou soutěž vede s plným bodovým ziskem. Přitom v posledních letech hráči Domanína nijak výsledkově neoslňovali. Jejich jednička - Josef Jordán (1975) - nastupuje pouze sporadicky a zbytek týmu si počínal se střídavými úspěchy. Letos to je v podání domanských šachistů úplně jiná písnička. Po povinné výhře v prvním kole vyrabovali domácí Vacenovice a svoje vedení v tabulce budou hájit v neděli proti béčku Jiskry Strážnice.

Ta má za sebou naopak rozpačitý vstup do sezony. Což o to, bod z vacenovské půdy v prvním kole byl zlatý, zato vystoupení strážnických borců ve druhém kole proti bojanovským šohajům, to už nebyla žádná sláva. Pokud by s takovým výkonem vyrukovali na domácí Domanín, zřejmě by jeli domů s prázdnou. Doufejme, že se našim hráčům podaří spravit si chuť z pokaženého zápasu s Bojanovicemi a odvezou z Domanína nějaký ten bodík.

Dalšími zápasy 3. kola OP II jsou:

Kněždub - Vacenovice B

Béčku Vacenovic se na rozdíl od jejich áčka zatím vůbec nedaří. Stejně jako Jiskra posbíralo v prvních dvou kolech pouhý bod a v Kněždubu je nečeká rovněž nic lehkého, ačkoliv tam pojedou s vizitkou mírného favorita. Ovšem bude záležet, jak hráčům zápas sedne, což platí jak pro domácí, tak pro hosty. Výsledek může být opravdu jakýkoliv, já bych se klonil k těsné výhře hostů, ačkoliv k týmu Kněždubu chovám coby jeho bývalý hráč větší sympatie.

Dolní Bojanovice - Ratíškovice

Souboj dvou posledních týmů loňského ročníku se ponese tentokráte v trošku jiném duchu. Bojanovice se nečekanou výhrou nad Jiskrou vyhouply na průběžné 3. místo tabulky a proti mladému a nezkušenému týmu vedenému Martinem Mackem si budou jistě dělat zálusk na další body, neboť s jídlem roste chuť. A já osobně si myslím, že by domácí mohli a měli bodovat naplno.

Autor: PS