Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se 3. kolo OP I - doma přivítáme Veselí nad Moravou C

Do Vánoc se budou v soutěži OP I hrát ještě dvě kola a v obou poměří strážnická Jiskra síly s týmem z Veselí nad Moravou. Jako první se jí postaví do cesty v domácím zápase veselské céčko. To díky volnému losu v 1. kole stihlo zatím odehrát jenom jedno utkání, v němž padlo se svými kolegy z déčka těsně 3:4. Céčko Veselí tak uzavírá tabulku společně s týmem Dubňan, který rovněž zatím odehrál jenom jeden zápas. Hlavní příčinou porážky céčka v 1. kole byla absence největších hvězd týmu, tedy Zdeňka Uřičáře (nastoupil za A tým v KP I proti Jundrovu), dále Pavla Chabiči a také Milana Vítka, který dle slov Luboše Vičara na šachy zanevřel a rýsuje se, že se k šachovnici už nevrátí. A právě oslabené zadní desky byly příčinou nečekané porážky. Dá se očekávat, že k nedělnímu zápasu už přijedou veselané v jiné sestavě, myslím tím v silnější. Jiskra stále platí dle soupisky za jednoho z favoritů soutěže, a tak si zřejmě hosté dají víc záležet se svojí sestavou. Navíc veselské céčko čeká už tři zápasy na výhru nad Strážnicí. Necháme se překvapit, zda se mu tuto nelichotivou sérii podaří ukončit.

Strážnická Jiskra, mnohými před sezonou pasovaná do role jednoho z hlavních favoritů, se zatím krčí na 6. příčce tabulky se ziskem pouhého jednoho bodu. Po úvodním domácím výprasku od Vacenovic totiž nevyhrála ani papírově jasný zápas v Ježově, k němuž už bylo napsáno dost. Nyní má tedy další možnost k nápravě své reputace, když se ve svém novém domácím prostředí pokusí zdolat nelehkého soupeře. Sestava týmu je zatím ve hvězdách, ale já jsem se už vyučil, že není radno se spoléhat na papírovou sestavu, protože množí hráči mě pak umí nemile překvapit. Doufejme, že nedělní zápas Jiskře konečně sedne a zapíše svoji první výhru v sezoně!

Dalšími zápasy 3. kola OP I jsou:

Hodonín B - Vacenovice

Lídr tabulky bude hájit svoji stoprocentní bodovou bilanci na půdě nestabilního Hodonína. Nestabilního proto, že mu v minulém kole chyběli hned dva hráči a do Kyjova odjel pouze se pěti statečnými. Docela velká nezodpovědnost od pánů Taptiče a Misorina. V první řadě tedy bude záležet, zda se podaří kapitánovi týmu - Josefu Schöndorfovi posadit za šachovnice všech sedm hráčů, ve druhé řadě bude záležet na tom, kolik jich bude ze základní sestavy. Pakliže se podaří domácím nastoupit se svými tradičními oporami, mohli by pro hosty představovat překážku na cestě za třetím vítězstvím ve třech zápasech. Přesto se to zdá být málo pravděpodobné. Vacenovice totiž vtrhly do nového ročníku jako velká voda a na svém opasku nesou již dva cenné skalpy dvou papírové největších favoritů soutěže. Navíc dokáží pravidelně nastupovat v silné sestavě, kterou zřejmě přivezou i do herny nad Sport barem. Proto pro mě zůstávají favoritem na výhru, ačkoliv zřejmě těsnou.

Dubňany - Kyjov B

Také zde bych viděl jako mírného favorita hostující tým. Kyjov disponuje třetí nejsilnější soupiskou v soutěži a navíc se kapitánovi Laďovi Šmídovi daří nasazovat pravidelně všechny své těžké váhy. V minulém kole dokonce nasadil po dlouhé době velezkušeného Josefa Doxanského a šardický titán se mu odvděčil vítězstvím. Rovněž Pavel Strmiska chytil formu. Domácí zatím odehráli pouze jedno utkání, v němž schytali výprask v Hodoníně. Budou tedy určitě nažhavení na výhru. Navíc jim hraje do karet vynikající bilance s týmem Kyjova, s nímž neprohráli už dlouhých 6 zápasů (!!). Poslední porážka Dubňan s kyjovským béčkem se datuje do sezony 2009/2010. V kádru Dubňan nic nového pod sluncem, znovu bude záležet na případné účasti či absenci jedničky - Marka Skočíka, ale já mám takový pocit, že ho přiláká souboj bílými s Miroslavem Zubalíkem. Tento zápas bude šlágrem kola a mám takové tušení, že výsledek bude velmi těsný.

Prušánky C - Ježov

Tým Prušánek má za sebou veleúspěšný víkend, když áčko porazilo ve 2. lize Prostějov a béčko smetlo veselany poměrem 7,5 : 0,5. A i céčko se bude v neděli snažit navázat na tyto povedené výkony a nemohlo si přát příjemnějšího soupeře. Ježov nebude mít výhody vymrzlého domácího prostředí a v útulné prušánecké klubovně jej zřejmě naopak čeká pořádné horko. Domácí favorit totiž doposud nasbíral pouze 1 bod za remízu s Kyjovem a prahne po výhře za 3 body. I kdyby kapitán František Dryšl dodržel trend Podlužanu a nenasadil všechny své silné hráče, tak si stále dovolím tvrdit, že jeho tým tentokráte vítězství nemine. Zato Ježov po dvou šťastných remízách zřejmě tentokráte odjede s prázdnou.

Volný los má ve 3. kole Veselí nad Moravou D

Autor: PS