Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se 2. kolo OP II - Naše béčko přivítá doma Dolní Bojanovice

V neděli 8. 11. 2015 pokračuje svým druhým kolem nejnižší okresní šachová soutěž, tedy OP II. Náš B-tým zvládl svoji premiéru, když (na rozdíl od A-týmu) odvezl bod za remízru z horké vacenovské půdy. Ve druhém kole na něj čeká o poznání lehčí soupeř.

Celek z Dolních Bojanovic je vlastně parta kluků, kteří se rozhodli, že povýší své kavárenské hraní šachů a přihlásí se do soutěže. Jenže podle toho také jejich výkony rok od roku vypadají. Tým každoročně patří k outsiderům soutěže a platí za takzvaného fackovacího panáka. Přitom v soutěži kroutí už svoji 12. sezonu. V těch prvních to vypadalo, že by tým mohl jít výkonnostně navrch, ale v posledních ročnících končí pravidelně na posledním místě. Pouze loni zbyl "černý Petr" na mladý tým z Ratíškovic, díky němuž skončily Dolní Bojanovice předposlední. Jejich první vystoupení rovněž nepředznamenalo žádný náznak zlepšení. Výprask 0:5 v Kněždubu jasně odkryl, že čeká hochy z Bojanovic další krušná sezona. Ale nejdůležitější je, že se tým soutěže vůbec účastní a rozšiřuje tak počet jejich členů, výsledky jsou stejně v OP II až na druhém místě, neboť až na loňského vítěze se stejně nikomu nechce postupovat.

Strážnická Jiskra se představí letos poprvé ve své klubovně. I přesto, že ji čeká příjemný soupeř, zřejmě neponechá nic náhodě co se sestavy týče. Na soupisce je totiž přehršel schopných a po šachu hladových hráčů, kteří chtějí svými výkony ukázat, že si zaslouží pravidelné nasazování do zápasů. Kapitán Mira Múčka určitě přijde v sestavě s nějakým překvapením, ale i tak si dovolím Jiskru pasovat za vysokého favorita tohoto utkání, snad se nemýlím.

Dalšími zápasy 2. kola OP II jsou:

Vacenovice B - Domanín

Vacenovice hrají podruhé v sezoně doma a budou chtít zapomenout na loňskou domácí remízu s tímto soupeřem. Otázkou samozřejmě bude, s jakými hráči hosté dorazí. Pokud by se jim podařilo přimět Josefa Jordána, aby poprvé nastoupil, nebudou bez šancí. Vždyť v minulé sezoně nastoupila jednička Domanína pouze ke dvěma zápasům, a to pokaždé proti Vacenovicím. Ty však pro mě stále zůstávají mírným favoritem a vítězství jim zřejmě neunikne.

Ratíškovice - Kněždub

Mladý tým z Ratíškovic čeká velmi těžký boj proti zkušeným a bitvami v OP I ošlehaným matadorům z Kněždubu. Loni s tímto soupeřem dvakrát prohrály, přitom jednou pouze těsně 2:3. I tak si myslím, že bude pro tento mladý tým velmi složité najít cestičku k bodovému zisku. Kněždub dle mého názoru totiž všechny body odveze.

Autor: PS