Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se 1. kolo OP II - naše béčko startuje na horké půdě ve Vacenovicích

V neděli 18. 10. 2015 se rozjíždí nová šachová sezona. Zatímco áčko Jiskry má ještě týden čas, tak její béčko čeká již tento víkend velmi ostrý start do soutěže OP II, v níž je novým účastníkem. Zajíždí totiž na horkou půdu favorita celé OP II - do Vacenovic. Letošní los je celkově zajímavý, neboť i áčko Jiskry bude zahajovat novou sezonu se silným týmem Vacenovic, ale to jenom na okraj.

Vacenovice B budou letos zahajovat svoji čtvrtou sezonu v OP II (respektive pátou, ale tu první hrálo v OP II áčko Vacenovic, které postoupilo). Během předchozích tří sezon rezervní družstvo Kvasaca potvrdilo svoji kvalitu, když se umístilo na třetím, prvním a o skóre druhém místě soutěže. Na soupisce není žádná velká změna, když první šachovnici zaobstará znovu Josef Šebesta a za ním jsou naskládaní šikovní hráči, kteří působí i v áčku v soutěži OP I.

Strážnická Jiskra konečně založila rezervní tým, jehož hlavní ideou je aby dostali prostor hráči, kteří se nedostanou pravidelně do hry v OP I, ale přesto jsou to ti praví srdcaři, kteří za Jiskru v minulosti odehráli řadu sezon. Dále by měli dostat větší prostor mladí šachisté. Roli jedničky by měl plnit Jiří Fanta, který má dle svých slov času dost a nevadí mu hraní každý víkend. Kapitánem mužstva je Mira Múčka, jehož hlavním úkolem bude skládání soupisky pro jednotlivé zápasy. Doufejme, že hráči ocení založení B-týmu a projeví vůli a ochotu za něj pravidelně nastupovat. Cílem B-týmu je pohybovat se v horní polovině tabulky a mít v soutěži důstojnou roli. Hned první těžké utkání může leccos napovědět o jeho ambicích.

Dalšími zápasy 1. kola OP II jsou:

Domanín - Ratíškovice

Mladý tým školáčků Ratíškovic vedený Martinem Mackem nečeká na půdě Domanína nic jednoduchého. Především první tři desky domácích vykazují značnou sílu, otázkou ovšem je, zda nastoupí jednička Josef Jordán. Ten totiž například loni nastoupil pouze k povinným dvěma zápasům. I přesto však zůstávají favoritem domácí šachisté. Pro hostující děti to bude další cenná zkušenost.

Kněždub - Dolní Bojanovice

Také v tomto případě jsou domácí jasným favoritem. Hráči mají přehršel zkušeností z bojů v OP I, zatímco hosté hrají šachy tak nějak pro radost. Na obou soupiskách budí zájem především hosté, když domácí získali z Veselí nepříjemného Ondřeje Horňáka a hosté zase z Dubňan mladého Josefa Lacinu. Přesto si stále myslím, že vítěz nedělního utkání je jasný, pouze se bude řešit výše skóre ve prospěch domácích.

Autor: PS