Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ozvěny 6. kola soutěže OP I

Základní část soutěže OP I má za sebou předposlední 6. kolo, které by se dalo s nadsázkou nazvat jako velké semifinále. Po něm se tabulka neuvěřitelným způsobem vyrovnala, a tak před závěrečným kolem má stále šanci na postup hned šest týmů, pouze první Prušánky a poslední Ježov mají již své jisté, viz tabulka:

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. Prušánky C 5 0 1 15 28.0 18
2. Kyjov B 3 1 2 10 23.0 17
3. Vacenovice 3 0 3 9 19.5 13
4. Veselí C 2 2 2 8 23.0 16
5. Strážnice 2 2 2 8 20.5 13
6. Hodonín B 2 2 2 8 20.5 11
7. Dubňany 2 2 2 8 19.5 13
8. Ježov 0 1 5 1 14.0 5

Výsledky 6. kola způsobily to, že se od 4. do 7. příčky seřadily týmy shodně s osmi body, načež ztrácí na třetí Vacenovice a druhý Kyjov pouze jeden, respektive dva body. Byla-li už loňská základní část OP I vyrovnaná, tak ta letošní ji hravě strčí do kapsy a poslední kolo tedy slibuje neuvěřitelné drama! Dlouho nevídanou vyrovnanost tabulky přinesly především výhry Vacenovic a Dubňan, které se předtím krčily na 6. a 7. místě, stejně tak povinná (ale nečekaně těsná) výhra Kyjova v Ježově. Rovněž ztráta Veselí s již jistým vítězem základní části z Prušánek způsobila jeho propad ze 2. na 4. místo. Pojďme blíže k jednotlivým zápasům:

6. kolo:

Vacenovice - Jiskra Strážnice 4 : 3

Domácí hráči hovořili o tomto zápase jako o utkání roku, neboť jim už vážně šlo o všechno. V případě prohry, by mohli zřejmě zapomenout na PLAY-OFF a i remíza by jim situaci značně zkomplikovala. Navíc je ve Vacenovicích zápas se Strážnicí považován jako velmi prestižní a vždy Kvasaco nasadí velmi silnou sestavu. Stejně tomu bylo i tentokrát. Rovněž hosté přivezli velkou sílu, a tak byly kostky vrženy. Jak jsem prognózoval, tak zápas opravdu rozhodovaly maličkosti. Bohužel se nám nepodařilo dodržet hlavní pravidlo, tedy zbytečně neprohrávat. Domácí o své výhře rozhodli překvapivým ziskem všech bodů na prvních dvou deskách, stejně jako na šesté. Vacenovice dokázaly, že se jim na náš tým enormně daří a před závěrečným kolem mají vše ve svých rukách. Dá se čekat, že i do Hodonína pojedou v silné sestavě, aby si udržely postavení v první čtyřce. Náš tým čeká zrádný zápas s Ježovem, přičemž ani případná výhra nám stále nemusí stačit na postup do PLAY-OFF, budeme muset spoléhat na ostatní výsledky a doufat, že nám nezůstane v ruce Černý Petr tak, jako v loňské sezoně. Ještě jednou upozorňuji na report z tohoto utkání, který visí na webu Vacenovic, viz ODKAZ.

Dubňany - Hodonín B 4,5 : 2,5

Hráčům Dubňan už taky pomalu zvonila hrana, a tak bylo potřeba v souboji s Hodonínem "šlápnout do pedálů" a naplno bodovat. To se jim nakonec po skvělém výkonu podařilo. Z prvních čtyř hráčů chyběl pouze Evžen Bělík, ovšem ani to domácím nemuselo vadit. Hosté totiž dovezli pouze torzo základní sestavy. Absence Zdeňka Hasíka, Vladimíra Janáse a Ivana Kučery byla příliš velkým soustem pro kapitána Josefa Schöndorfa. Ten sice přivezl jedničku Filipa Taptiče, toho ovšem krásně přehrál Marek Skočík, který prokázal skvělou, vytříbenou techniku. Dle jeho slov šlo o jednu z jeho nejlepších partií za poslední dobu a zaslal ji k dobru - přehrát partii Skočík - Taptič. Jediným, kdo z týmu hostů naplno bodoval, byl zlepšující se Vladimír Misorin. Ten dokázal se zkušeným Jaroslavem Beránkem získat pěšce a vyrovnat hru, ovšem realizace výhody nebyla prý vůbec snadná, než domácí borec ztratil i druhého pěšáka. Zato dalšímu mladíkovi z Hodonína - Filipu Meindlschmidovi - po skvělém startu dochází dech. Včera nestačil na zkušeného Vladimíra Formánka. Dubňany tak daly najevo, že se s nimi i přes slabší výsledky musí počítat a v posledním kole ve Veselí budou hrát o postup do PLAY-OFF. Hodonín bude hostit Vacenovice a bude mít případnou cestu mezi první čtyři týmy tedy ještě hodně trnitou.

Prušánky C - Veselí nad Moravou C 4 : 3

Mělo jít o souboj dvou velmi silných týmů, ale už při letmém pohledu na sestavy obou soků je jasné, že při skládání sestav museli oba kapitáni řešit hodně složitý rébus. Domácím chyběli první tři hráči (Mayer, Předínský a Kocáb), hosté zase nepřivezli svoji jedničku a trojku (Skalka Jan a Pavel Chabiča). Rovněž sedmička - Eduard Šafář - zatím nenastoupil a je tedy jasné, že si tohoto zkušeného borce nechávají Veselané až na rozhodující zápasy sezony. Vyrovnaný souboj dle slov Petra Krolopa dlouho vypadal spíše na úspěch hostí z Veselí. Těm však nečekaně selhal skvěle hrající Franta Vašíček, kterého přehrál František Dryšl. Ten však zatím hraje velmi povedenou sezonu, takže zas až takové překvapení to vlastně není. Na zadních deskách nasadili hosté dravé mládí, ovšem z tria Michal Skalka, Radek Horňák, Ondřej Horňák dokázal pouze druhý jmenovaný naplno bodovat, když přelstil všemi mastmi mazaného Frantu Schottla. Souboj náhradníků tak nakonec vyzněl těsně pro domácí barvy. Podlužan si touto výhrou definitivně zajistil první místo po základní části, čímž splnil roli favorita soutěže. Zato Veselané si situaci zkomplikovali a v posledním kole budou muset doma proti Dubňanům zabojovat. Ještě jednou dávám k dobru ODKAZ na pěknou fotoreportáž Petra Krolopa včetně jeho partie s Milanem Vítkem.

Ježov - Kyjov B 3 : 4

Utkání plné překvapivých výsledků! Tím prvním je pouze remíza Miroslava Zubalíka se Zdeňkem Kašpárkem, tím druhým je dokonce prohra Vladimíra Šmída s Davidem Erlebachem. Ovšem ani tyto dva nečekané úspěchy domácích hráčů nakonec Ježovu nebyly pranic platné, neboť na body tento tým nedosáhl. Domácím chyběli Jaroslav Vrtal, Petr Churý, Jan Kořínek a Jiří Tomek, což je citelné oslabení. Hosté zase nepřivezli produktivního Jana Čechala, zato se v sestavě poprvé v sezoně objevil Libor Machala. Výhru Kyjovu pak vystřelili zkušení Pavel Strmiska a Josef Doxanský. Nevím, jaký byl přesně průběh zápasu, ale těsná prohra Ježova je varováním pro náš tým, který se s tímto soupeřem utká v posledním kole. I přesto, že jsme v loňské sezoně Ježov dvakrát vysoko porazili, není prostor na nějaké podcenění soupeře, neboť ten je sice na poslední příčce tabulky, ale jedním dechem je potřeba dodat vysoce kvalitní soutěže! Kyjov hostí v posledním kole lídra tabulky a i přesto, že do něj půjde z pozice druhého týmu, tak se bude mít co otáčet, aby odrazil útoky dotěrných adeptů na postup do PLAY-OFF pod sebou. Z tohoto zápasu je možné přehrát si partii Vladimíra Jurutky s Lukášem Nesvadbou, který si vede hezký blog svých odehraných partií v OP I, viz ODKAZ.

6. kolu se vtipně věnuje na svém blogu rovněž Petr Krolop, viz ODKAZ.

Autor: Pavel Solařík