Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ozvěny 3. kola soutěže OP I

V pořadí již třetí kolo OP jedničky přineslo řadu výsledků jak nečekaných, tak zajímavých a postupně se čím dál více začíná rýsovat, který tým na co doopravdy má. Nejdříve však pohled na průběžnou tabulku soutěže:

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. Prušánky C 3 0 0 9 16.0 12
2. Kyjov B 2 1 0 7 13.5 11
3. Hodonín B 1 2 0 5 12.0 7
4. Vacenovice 1 0 2 3 8.5 4
5. Veselí C 0 2 1 2 10.0 7
6. Strážnice 0 2 1 2 9.5 7
7. Dubňany 0 2 1 2 8.0 5
8. Ježov 0 1 2 1 6.5 2

Prozatímním suverénem soutěže je i nadále Podlužan Prušánky C. Ten zatím pokosil vše, co mu přišlo do cesty, stejně jako vojska Alexandra Velikého. Ve druhé polovině tabulky se pak nečekaně krčí druhý tým z loňska - Veselí nad Moravou C a také Dubňany, které jsou každý rok štikou soutěže. Bohužel se v zóně "PLAY-OUT" nachází i náš tým, který do třetice již nedokázal remizovat. Inu pravidlo o chození se džbánem pro vodu se vyplnilo. Pojďme se podívat na jednotlivé zápasy minulého kola.

3. kolo:

Jiskra Strážnice - Kyjov B 2,5 : 4,5

Do zápasu jsme šli opět bez rebelujícího Ivana Kubiše, ale zbytek základní sestavy byl k dispozici. Když jsem viděl, že Kyjov nastupuje bez tria Machala, Strmiska, Doxanský, v duchu jsem se zaradoval. Jenže zajíci se počítají až po honu. Tento tým nám uštědřil už v základní části loňské sezony nepříjemnou facku a včera se historie opakovala. Letos se pranic nedaří panu Fantovi, který z prvních tří partií získal pouze půl bodu, také Mira Múčka se zatím ne a ne rozehrát. Když jsem svojí trochou do mlýna přispěl i já, a poprvé v sezoně jsem vyšel bodově na prázdno, ležela tíha celého zápasu na Ondrovi Juráskovi. Ten dal do partie všechno a vedl svůj těžký boj až téměř do čtrnácté hodiny odpolední. Nakonec se nestal zachráncem, ale i tak dokázal, že je pro tým velmi platným hráčem. Škoda, že velmi pěkné výhry Vojty Šafaříka a Zdeňka Svobody, stejně jako vybojovaná remíza pana Horáka, dnes nepřinesly bodový zisk celému týmu. Kyjov, ač oslaben, nás zle vyškolil a pokud budeme i nadále pokračovat v těchto výkonech, těžko budeme moci pomýšlet na posun do vyšších pater tabulky.

Vacenovice - Prušánky C 3 : 4

A pak že do stejné řeky dvakrát nevstoupíš. Hráči Vacenovic do stejné řeky vstoupili potřetí za sebou, to znamená, že s týmem Podlužanu potřetí v řadě prohráli nejtěsnějším rozdílem 3:4. A to si hosté dovolili luxus v podobě nenasazení své jedničky - Josefa Mayera! Ten posílil tým Prušánek na startu sezony 12/13 a od té doby nevynechal ani jeden zápas! Až včera, po dvaceti zápasech bez jediné absence, se neobjevil na soupisce svého týmu. Důvod jeho nenasazení mi není znám. Ani výrazné oslabení hostům nevadilo. Na první desce skvěle zaskočil pana Mayera jeho zástupce - Jan Kocáb, který v nejdéle hrané partii rozhodl o výhře svého týmu, když udolal mladého Martina Kladňáka. Dalšími dvěma hráči, kteří dokázali narušit jinak remízový průběh partií, byl domácí Josef Šebesta, jenž uťal vítěznou sérii Františka Dryšla, za hosty pak zavěsil Franta Schottl. Prušánky tak i nadále mají plný bodový zisk a v příštím kole otestuje jejich formu náš celek. Reportáže z jejich zápasu ve Vacenovicích (včetně fotografií a několika partií) jsou k přečtení na webu Vacenovic (ODKAZ), stejně jako na blogu Petra Krolopa (ODKAZ).

Hodonín B - Veselí nad Moravou C 3,5 : 3,5

Po týdnu si to znovu rozdali domácí Hodonín s Veselím, ačkoliv tentokráte pouze v OP I. Včera už se Veselanům nepodařilo klubovnu nad Sportbarem vyloupit, ale nespokojení určitě neodjížděli. Bod "z venku" se taky počítá. Hrdinou domácích se stal Ivan Kučera, remízový to král, který dokázal přehrát silného Pavla Chabiču. Také mladík Filip Meindlschmid potvrdil vzestupnou tendenci svojí výkonnosti a zapsal třetí výhru ze tří partií. V sestavě Hodonína se objevil navrátilec Kamil Štěpanovský, ale čekal na něj velmi těžký soupeř - Milan Vítek, který dokázal Kamila udolat. Za hosty rovněž naplno bodoval další navrátilec do sestavy Luboš Vičar, a tak se zrodila celková remíza. Překvapením je pro mě znovu absence ambiciózního Vladimíra Misorina v sestavě Hodonína.

Dubňany - Ježov 3,5 :3,5

Marek Skočík už tentokrát neměl k výkonu svého týmu slov. Ježov dokázal zopakovat navlas stejný výsledek z loňska, když sebral týmu Dubňan dva body za celkovou remízu. Ano, v týmu hostí se oproti mému očekávání objevil "zabiják" Jaroslav Vrtal, který přehrál Pavla Konečného, přesto si myslím, že domácí ztratili body především výsledkem partie na třetí šachovnici, kde zkušený Míra Matušina překvapivě nestačil na Jana Kořínka. Dubňany tak znovu zakusily hořkou ježovskou pilulku a hostující tým tak vyslal zbytku soutěže jasný vzkaz, že znovu bude plnit roli Jánošíka, který umí bohatším brát.

Autor: Pavel Solařík