Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se 4. kolo OP I - zajíždíme na půdu lídra z Prušánek

Kalendářní rok 2014 se chýlí pomalu ke svému konci a také soutěž OP I čeká poslední kolo v tomto roce. Čtvrtým kolem se základní část přehoupne do své druhé poloviny. Strážnickou Jiskru čeká v neděli 7. 12. zkouška ohněm, nebo chcete-li cesta do jámy lvové. Bude se totiž muset popasovat s vedoucím týmem celé soutěže, tedy v obrovské pohodě hrajícím Podlužanem Prušánky C a ke všemu na jeho půdě. Borci z Prušánek za první tři kola prohráli pouze jedinou (!!!) partii, to když František Dryšl nestačil na silného Josefa Šebestu. Jinak se nikomu dalšímu z hráčů Ježova, Dubňan a Vacenovic nepodařilo získat skalp některého z hráčů Prušánek. Jejich úspěch spočívá jak ve velmi silných předních deskách, tak rovněž ve formě hráčů, hrajících na zadu. Především sympatický Franta Schottl to bere zatím zhurta a ve všech třech partiích dokázal vyhrát. Rovněž nová akvizice Podlužanu - Petr Krolop - je velmi platným hráčem, který nastupuje jak ve 2. lize, tak v krajském i okresním přeboru. A ve všech soutěžích (výjma jedné partie ve 2. lize) zatím předvádí velmi solidní šachy. Podlužan si dovolil luxus, když zatím ještě ani v jednom kole nenasadil silného Vladana Předínského. Jen aby si neodbyl premiéru právě v příštím kole proti nám! Ale Prušánky to jsou především výborné výkony celého týmu, tudíž není na místě vyzdvihovat výkony jednotlivců.

Jiskra se zatím v letošní sezoně trápí. Po úvodních dvou remízách nestačila na neoblíbený Kyjov. V prvních třech kolech jsme vždy postrádali naši jedničku, tedy rebelujícího Ivana Kubiše. Jeho start v příštím kole je opět ve hvězdách. Navíc to vypadá, že nám bude chybět i Jirka Fanta, tedy zatím žádný důvod k dobré náladě. Ani výkony našich hráčů zatím nejsou nikterak dobré, či výborné, tudíž je role favorita tohoto zápasu naprosto jasná. My se pokusíme v Prušánkách podat takový výkon, abychom si hlavně neodvezli nějakou velkou nakládačku, ovšem na body asi moc pomýšlet nebudeme. Ale kolikrát už v šachu bylo vše naopak, tak se necháme překvapit.

Dalšími zápasy 4. kola jsou:

Dubňany - Vacenovice

Vzhledem k "formě" baníků bych si na jejich výhru asi nevsadil. Pravidelný postrach celé soutěže letos zatím žádný velký strach svým soupeřům nenahání a je zatím pouze svým stínem. Po nakládačce 1:6 v Prušánkách navíc v minulém kole ztratily Dubňany body také s Ježovem a krčí se na předposledním místě tabulky. To je jistě příčka, která k tomuto týmu nepatří. Ale stejně jako Strážnice, také Dubňany se nachází v jakési herní a výsledkové krizi a bude pro ně složité se z ní dostat. V neděli navíc přijede Kvasaco Vacenovice, které pravidelně bývá velmi nepříjemným soupeřem. Kladňák, Londin, Matula, Šebesta, Neduchal, Nykl, to jsou velké trumfy tohoto týmu. Samozřejmě bude záležet, kolik z těchto hráčů nakonec nastoupí, ale i tak bych se přiklonil spíše k výhře hostů.

Kyjov B - Hodonín B

Souboj těchto týmů v krajském přeboru (respektive jejich A týmů) dnes přinesl vítězství Kyjova a za týden si dají na Sokolovně dostaveníčko rezervní celky. Také v jejich souboji v okresním přeboru budou v roli favoritů hráči Kyjova, kteří v současné době okupují druhou příčku tabulky. Kyjov nastupuje sice ke každému zápasu v úplně jiné sestavě, ale v minulých kolech i jeho náhradníci dokázali, že jsou na sezonu velmi dobře připravení a že se na ně Laďa Šmíd může plně spolehnout. Hodonínu zatím ve všech zápasech chyběl Filip Taptič. Sami dobře víme, jak nepříjemné je nastupovat k zápasům bez své jedničky, stejné to má i pan Schöndorf. Filip už sice hrál v krajském přeboru, ale do béčka se ho stále nedaří naverbovat. Samozřejmě Hodoňáci nebudou v neděli úplně bez šancí, já bych si ovšem vsadil spíše na výhru domácího Kyjova.

Ježov - Veselí nad Moravou C

Ježov si v minulém kole vyšlápl na domácí Dubňany a nyní se pokusí zaskočit dalšího favorita. Asi se nedá očekávat, že by Jaroslav Vrtal znovu nastoupil a bez něj to bude pro ježovské sympaťáky těžká lopota. Proti nim se totiž ke stolům posadí borci jako bratři Skalkovi, Luboš Vičar nebo Milan Vítek. Papírově tedy není co řešit, ale určitě není dobré hráče Ježova podceňovat, neboť oni umí překvapit. Někdy mám pocit, že i sami sebe. :-) Mám ale takové tušení, že Veselané jsou příliš zkušení na to, aby nějaké překvapení v neděli připustili.

Autor: Pavel Solařík