Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se 3. kolo OP I - doma vyzveme Kyjov

Čas letí jako voda, a tak se není čemu divit, že zatímco jsme ještě nedávno užívali letních paprsků a podzimních prací v sadech, tak za pár dnů bude minulostí již 3. kolo populární OP "jedničky".

Průběžně pátá Jiskra Strážnice v tomto kole vyzve na domácí půdě velmi silného soupeře - Sokol Kyjov B. Ten zatím okupuje 2. příčku tabulky za suverénem soutěže z Prušánek. Hosté již dlouhá léta staví na stejných hráčích, kteří jsou "všemi větry šlehaní", rozumějte ostřílení boji nejen z okresního, ale především z těžkého krajského přeboru. Oproti minulým létům chybí na soupisce Kyjova Libor Ledvina, ale nečekaně se na ní objevil silný Josef Doxanský. Jaké hráče nakonec doveze do Strážnice ve skvělé formě hrající Laďa Šmíd, to je otázka pro věštce z křišťálové koule, dá se ovšem očekávat, že nebude chybět trio Zubalík, Šmíd, Čechal, dále pak jeden z dvojice Machala - Strmiska. A to je už sám o sobě silný argument, proč hosté budou pro domácí nepříjemným soupeřem. Navíc právě prohra doma s Kyjovem nás loni stála účast mezi čtyřmi nejlepšími týmy. Kyjov letos dokázal remizovat v Dubňanech a poté rozstřílel oslabené Vacenovice vysoko 5,5 : 1,5. V neděli bude tedy na Jiskře veselo. Domácí Strážnice zatím oba své zápasy remizovala. V obou případech doplatila na absenci své jedničky - Ivana Kubiše. Zda se nám skalického rebela podaří dostat za šachovnici, to se zatím neví, protože soupiska se zpravidla skládá ve čtvrtek. I kdyby se to nepodařilo, tak se pokusíme jeho absenci nahradit bojovností na ostatních deskách a budeme doufat, že když už se nepodaří konečně urvat výhru, tak alespoň neprohrajeme. I když doma by nebylo od věci konečně vyhrát, když v dalším kole čeká výjezd na horkou půdu lídra soutěže!

Dalšími zápasy 3. kola jsou:

Dubňany - Ježov

Tady se hrne člověku na mysl věta, že v Dubňanech nebude v neděli co řešit. Ovšem zároveň mám v paměti zprávu od Marka Skočíka z loňské sezony, kde se značnou dávkou sarkasmu informoval o domácí remíze se stejným soupeřem. Také tehdy byli hráči z hornického města jasnými favority. Pravdou je, že se zřejmě znovu nedá očekávat nasazení Jaroslava Vrtala v barvách Ježova, bez něhož je tento tým jen těžko schopen klást odpor v nabité konkurenci. Dle mého názoru totiž pan Vrtal pojede s Veselím k utkání do Jundrova, tedy jednoho z favoritů krajského přeboru I. třídy. Pokud se má prognóza splní, vsadil bych si na výhru domácích a nedivil bych se, kdyby skóre hovořilo jasně v jejich prospěch.

Vacenovice - Prušánky C

Vacenovice už dokázaly letos překročit Rubikon, když konečně porazily Veselí nad Moravou. A o víkendu přivítají dalšího neoblíbeného soupeře, který navíc letos zatím válí. Prušánky dokázaly Kvasaco v obou loňských měřeních sil přehrát shodně 4:3 a navíc vstoupily do letošního ročníku OP I z pozice jejího přeborníka jako velká voda. Především vítězství 6:1 nad Dubňany budí respekt. Dá se očekávat, že se domácí kapitán Jirka Neduchal bude snažit postavit to nejlepší, co má, aby zabránil další vysoké výhře Podlužanu. A že má z čeho vybírat! Základní sestava domácích budí respekt a mohla by hostům nepříjemně vzdorovat. Těm ovšem letos krom předních hrají skvěle i zadní desky! Františkové Dryšl a Schottl mají zatím 100%ní bilanci, Přema Hlaváč taky a navíc válí i v krajském přeboru! Zdá se, že Prušánky letos skvěle vyvážily svoji soupisku a bude pro ostatní mužstva velmi těžké zabránit tomuto týmu v obhajobě prvenství v soutěži. Přiklonil bych se znovu k jejich těsné výhře.

Hodonín B - Veselí nad Moravou C

Po týdnu si to znovu rozdají týmy Hodonína a Veselí. Zatímco minulou neděli Veselané zle vyučili domácí sebevědomé hráče Hodonína v krajském přeboru (viz ODKAZ na povedenou reportáž Jiřího Myšulky na stránkách Jihomoravského šachového svazu), nedá se stejný scénář vyloučit ani ve 3. kole OP I. Veselí totiž hlásí návrat Luboše Vičara do sestavy (v KP II už hrál) a pokud nastoupí i Pavel Chabiča, tak to budou mít domácí secakramentsky těžké. Za zmínku stojí i letošní skvělé výkony Michala Skalky (zatím dva body ze dvou). To kapitán domácích - Josef Schöndorf - zatím v obou dosavadních kolech postrádal tahouna Filipa Taptiče. Neznám důvod Filipovy absence, ale pokud znovu nenastoupí, budou to mít Hodoňáci složité. Opřít by se mohli například o návrat Kamila Štěpanovského do sestavy, anebo o zatím skvělou formu Filipa Meindlschmida. Přesto si dovolím tvrdit, že favority zápasu budou hosté z Veselí a osobně bych se přiklonil k jejich těsné výhře.

Autor: Pavel Solařík