Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se 2. kolo OP I - zajíždíme k derby do Veselí

Po nezvykle dlouhé, a to třítýdenní pauze se hlásí o slovo znovu soutěž OP I, která pokračuje svým 2. kolem. To se odehraje v neděli 9. 11. 2014.

Strážnickou Jiskru čeká derby utkání, když zajíždí na Orelku do Veselí nad Moravou, kde se utká s místním "Céčkem". Veselané si dovolili v prvním kole luxus, když nepostavili hned tři hráče ze základní sestavy a ve Vacenovicích padli těsně 3:4. Dá se ovšem očekávat, že na domácí zápas si již kapitán Franta Vašíček dá se sestavou záležet, tudíž Jiskru nečeká níc lehkého. Veselí má za sebou velmi úspěšnou minulou sezonu, kdy jeho hráči hráli opravdu ve výborné formě. Tu si jistě jeho tradiční opory Jan Skalka, Luboš Vičar, Milan Vítek či Franta Vašíček přenesou i do této sezony a budou znovu svým soupeřům na šedesátičtyřech polích zle zatápět.

Také Jiskra by měla jet do Veselí v silnější sestavě, než s jakou vyrukovala doma na Hodonín. Otázkou ovšem bude, zda se podaří sestavu na papíře dotáhnout v reálnou účast hráčů na utkání. Je jisté, že nás ve Veselí čeká tuhý boj a že bude potřeba nasadit větší sílu. Tak snad se povede a odvezeme z horké veselské půdy i nějaké body.

Dalšími zápasy 2. kola jsou:

Prušánky C - Dubňany

Bezesporu šlágr kola. Štika soutěže - Podlužan Prušánky - si v prvním kole smlsnula na Ježovu a nyní ji čeká první pořádná zkouška. To ovšem pouze za předpokladu, že Dubňany přivezou k zápasu co nejvíc hráčů ze základní sestavy. Otazník bude tradičně viset nad účastí Marka Skočíka, který často pendluje mezi Ostravou a jižní Moravou. Pokud ovšem Dubňany dokážou složit dobrý tým, půjde o velmi vyrovnaný zápas. Přesto bych se přiklonil k těsné výhře domácích.

Kyjov B - Vacenovice

Další lokální derby utkání dvou týmů, které úzce spolupracují i co se hostování hráčů týče. Těžko může jeden či druhý tým svého soupeře překvapit, spíše bude znovu záležet na tom, jaké hráče se kapitánům jednotlivých mužstev podaří nasadit. Těžko hledat favorita zápasu, utkání zřejmě rozhodne to, ke komu se přikloní více štěstí v jednotlivých partiích. Dá se očekávat velmi těsný výsledek.

Ježov - Hodonín B

Ježovská hospoda se již stala v minulosti pohřebištěm mnoha nadějí favoritů, své o tom vědí i právě Hodoňáci, kteří tam loni v play-out pouze remizovali. Sympatičtí hráči Ježova přistupují k zápasům bez nervů a právě díky tomu, že jim ruce nesvazuje nervozita z očekávání, dokáží si čas od času vyšlápnout i na jasného favorita. Kapitán hostí - Josef Schöndorf - bude jistě klást větší důraz na nasazení Filipa Taptiče a Kamila Štěpanovského, aby co nejvíc minimalizoval riziko výsledkového selhání. Hodonín bude tedy jasným favoritem, jedinou otázkuo bude, zda se mu podaří tuto roli opravdu splnit.

Autor: Pavel Solařík