Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se 1. kolo OP I - začínáme doma s Hodonínem

V neděli 19. 10. 2014 startuje nový ročník oblíbené soutěže OP I, do nějž vstoupí stejných 8 týmů, jako v minulém ročníku, tedy: Prušánky C, Veselí nad Moravou C, Dubňany, Vacenovice, Strážnice, Hodonín B, Kyjov B a Ježov. 

Jiskra Strážnice zahájí sezonu domácím soubojem s týmem Hodonína B (9:00 hod) a bude doufat ve stejně povedený start, jako v minulém ročníku, kde na stejného soupeře rovněž narazila v prvním kole. Tým Hodonína přes léto přišel o svoji ikonu, oporu a velkou stálici - Petra Krolopa - který přestoupil do Podlužanu Prušánky. I přesto však tento tým stále disponuje velmi kvalitní soupiskou, kterou navíc posílil navrátilec Vladimír Janás. Krom něj sází nový kapitán - Josef Schöndorf - na tradiční jména. Jedinou otázkou bude účast věčného rebela Tomáše Práška, který je pro jistotu psán až na 8. místě soupisky (tedy mimo základní sestavu, aby nebyl vázán povinností odehrát 2 utkání). Hodonín vstupoval do minulé sezony z pozice okresního přeborníka, ale potvrdil přísloví: "Po posvícení přichází půst" a minulou sezonou se doslova protloukl, aby nakonec díky mocnému finiši skončil na 6. příčce tabulky. Dá se tedy očekávat, že si Hodoňáci budou chtít v nadcházejícím ročníku spravit chuť a budou správně motivovaní. Na začátek nás tedy čeká silný soupeř, ale určitě žádná nepřekonatelná překážka.

Náš tým přišel přes léto o zesnulého Karla Heindla, ale nečekaně se "do zbraně" přihlásil Zdeněk Svoboda, který je velmi silným hráčem. Jediným otazníkem bude, co mu jeho zdravotní stav dovolí. Jinak bude Jiskra sázet stále na ty stejné hráče. Jedinou otázkou bude počet zápasů, ke kterým se dostaví jednička Ivan Kubiš. I bez něj bychom však měli být dostatečně konkurenceschopní. Hned nedělní utkání hodně napoví o možnostech našeho týmu pro další zápasy.

Dalšími zápasy 1. kola jsou:

Prušánky C - Ježov

Při pohledu na soupisky obou týmů se vnucuje člověku myšlenka, že se bude jednat o souboj kobry s králíkem. Zvučnými jmény nabitý Podlužan bude i v tomto ročníku jasným favoritem OP I. Jediným nešvarem Prušánek je už po několik let velmi kombinované skládání sestavy na jednotlivé zápasy, ovšem soupisku mají natolik širokou, že by do každého kola měli jít v pozici favorita. Naopak Ježov se již tradičně drží sejných jmen. Na soupisce se sice vyjímá jméno nové posily - Jaroslava Vrtala, nicméně jedno jméno zřejmě žádné velké výsledky týmu neudělá. Ježov v minulosti dokázal několikrát nepříjemně zaskočit favorizované celky, ovšem v neděli to bude mít v Prušánkách velmi těžké. 

Dubňany - Kyjov B

Tady půjde o daleko vyrovnanější souboj. Oba týmy jsou velmi silné. Dubňany sázejí už léta na své ostřílené matadory. Díky nim mají velmi vyrovnaný tým, který nastupuje většinou ve stejném (nebo alespoň velmi podobném) složení. Jen občas chybí týmová jednička Marek Skočík. Naopak Kyjov většinou staví "předek" týmu s železnou pravidelností a hřeší spíše na problémy na chvostu sestavy. Na soupisku byl však dopsán silný Josef Doxanský, který by měl právě nastupovat na zadních deskách a tedy pravidelně bodovat. Bude tedy záležet, v jakém složení oba soupeři v neděli budou hrát, utkání by mělo být velmi vyrovnané.

Vacenovice - Veselí nad Moravou C

Proti Vacenovicím hovoří vzájemná bilance. Dokonce bych si troufl hovořit o "komplexu Veselí". Kvasaco totiž s tímto soupeřem zatím všechny vzájemné souboje prohrálo, ač vždy velmi těsně. Na soupisce obou týmů se to hemží zkušenými střelci, a tak je velmi těžké tipovat vítěze zápasu. Uvidíme, zda se Vacenovicím podaří využít výhodu domácího prostředí a konečně prolomí tu smůlu proti Veselanům, ti však jistě přijedou do hospody U Letochů velmi bojovně naladěni. Nechme se tedy překvapit kdo s koho.

Autor: Pavel Solařík