Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vše je připraveno pro souboj o titul mistra světa

chess.jpg

V indickém Chennai je vše připraveno pro souboj o titul mistra světa šachové organizace FIDE mezi vyzyvatelem a momentální světovou jedničkou Magnusem Carlsenem z Norska (ELO 2870) a domácím obhájcem a momentální světovou osmičkou Viswanathanem Anandem (ELO 2775). Jejich souboj bude probíhat od 9. do 28. listopadu 2013.

foto.jpg

Magnus Carlsen cestuje do Chennai v pozici vysokého favorita, nicméně to zřejmě nebude tak jednoznačný zápas. Pokud Carlsen zvítězí, stane se druhým nejmladším světovým šampionem po Kasparovovi. V případě, že zvítězí Anand, tak se posune v žebříčku nejslavnějších hráčů všech dob. 

Bude se hrát dvanáct partií s tím, že pokud jeden z hráčů dosáhne 6,5 bodu, stane se vítězem. Pokud bude skóre po 12ti zápasech vyrovnané, budou se hrát po novém rozlosování barev ještě 4 tie-breakové partie. Tie-breakové partie by se hrály na 25 minut pro každou stranu plus 10 sekund na tah. Pokud i po tie-breaku bude skóre vyrovnané, budou se hrát další 2 partie s časem 5 minut pro každého hráče plus 3 sekundy na tah. V případě, že znovu nebude znám vítěz, budou se hrát další dvě partie. Pokud ani po těchto partiích nebude znám vítěz, bude se hrát poslední partie s tzv. "náhlou smrtí", tedy kdo ji vyhraje, bude mistrem světa. 

Zde je ODKAZ na oficiální stránky zápasu o mistra světa.

Autor: Pavel Solařík