Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ozvěny 8. kola soutěže OP I (1. kola PLAY-OFF a PLAY-OUT)

Letos obzvláště vyrovnaná soutěž OP I vstoupila do své nadstavbové části, kdy se týmy rozdělily do dvou skupin, tedy o postup (PLAY-OFF) a o udržení (PLAY-OUT). V neděli 23. 2. 2014 se hrálo první kolo v těchto skupinách, které přineslo velmi zajímavé výsledky. Nejdřív však pohled na tabulky:

Tabulka PLAY-OFF:

tab-play-off.jpg

Tabulka PLAY-OUT:

tab-play-out.jpg

8. kolo (1. kolo nadstavbové části):

PLAY-OUT:

Jiskra Strážnice - Ježov 6,5 : 0,5

Před tímto zápasem jsem počítal s tím, že se hráčům nebude chtít hrát. Ti mě však velmi příjemně vyvedli z omylu, když především Karel Heindl projevil enormní vůli nastoupit. Soupeř si znovu dovolil luxus a nepřivezl k nám ani podruhé nejsilnější sestavu. Znovu bez dvou silných hráčů (Franta Kašpárek a Petr Doležal) čelil naší téměř základní sestavě. V pohodě hrající domácí hráči dokázali svou ELOvou převahu na všech šachovnicích přetavit ve vysoké vítězství a vykročili tou správnou nohou do bojů o udržení. I když boje o udržení to zřejmě nebudou, neboť nebude určitě vyvíjen tlak na poslední tým tabulky co se týče sestupu do OP II. Týmů je už tak málo, a tak můžou hrát v Ježově nadále v klidu. Pro mě to byla včera taková malá premiéra, neboť dosud jsem byl vždy na straně poraženého týmu, když šlo o tak vysoké výhry/prohry. Samotný zápas proběhl ve velmi pohodové, přátelské atmosféře, umocněné nádherným počasím venku. Hrálo se svižně, a tak poslední hráči opouštěli klubovnu už ve 12:30 hod. V příštích kolech už to však nebude zdaleka taková pohoda, neboť narazíme na mnohem silnější soupeře.

Kyjov B - Hodonín B

Domácí obránci kyjovské bašty (rozumějte Sokolovny) ani na druhý pokus nevyzráli na hodonínské loupežníky, kteří jim znovu uloupili body. Jak informuje na svém blogu Petr Krolop (viz ODKAZ), tak Petr Trávníček vyjednal start Tomáše Práška (poprvé v sezoně!!), kterému právě Petr Krolop přenechal své místo v sestavě. A vyplatilo se! Hodonínský mladík s účesem rozvášněného Beethovena (či rockové hvězdy, jak chcete) porazil silného Libora Ledvinu a přispěl velkou měrou k úspěchu celého týmu. Ještě větším šokem je však pro mě výhra další hodonínské mladé pušky - Filipa Taptiče - černými kameny nad Miroslavem Zubalíkem. Na tuto partii bych byl velmi zvědavý! Překvapený jsem byl rovněž z prohry Josefa Schöndorfa s Vladimírem Šmídem, neboť hostující borec držel celých 7 kol neporazitelnost. A to si na něj nepřišli takoví hráči, jako Zubalík, Kocáb, Šafařík nebo Kladňák! Inu, stane se. Tento výsledek nám samozřejmě hraje do karet, neboť boje s těmito týmy budou velmi vyrovnané a jejich vzájemná remíza nám dává výhodu prozatimního prvního místa v tabulce play-outu. Petr Krolop se rovněž ohlíží za prvním kolem nadstavbové části na svém blogu, viz ODKAZ.

PLAY-OFF:

Kvasaco Vacenovice - Podlužan Prušánky C 3 : 4

Vacenovice postupem do play-off splnily svůj cíl, neboť dle slov Jirky Neduchala na postup do krajského přeboru nepomýšlí. Svého soupeře z Prušánek už podruhé v sezoně příjemně překvapily tím, že proti němu nastoupily v kombinované sestavě. Tentokráte chyběl Martin Londin a také Roman Matula. Zato hosté z Prušánek přivezli tradičně silný tým a rozhodli o své těsné výhře především na předních deskách. Josef Mayer napodruhé už zdolal Martina Kladňáka a silný Vladan Předínský (který se v OP I příliš neobjevuje) si poradil černými s Josefem Šebestou. Když přidal ruku k dílu rovněž Franta Schottl, bylo vymalováno. Boj o první místo v tabulce play-off ovšem nemá ten správný říz, neboť ani Prušánky nebudou chtít výš, neboť mají v krajském přeboru svoje "béčko". To samé platí o Veselí nad Moravou a rovněž Dubňany se tradičně nikam nepohrnou. Na webu Vacenovic je reportáž z tohoto zápasu - viz ODKAZ.

Dubňany - Veselí nad Moravou C 3,5 : 3,5

To je pro mě překvapivý výsledek, neboť Dubňany dokázaly v posledním kole základní části vyhrát ve veselí přesvědčivě 4,5 : 2,5. Důvody jejich včerejší remízy vidím hlavně v selhání jinak spolehlivého Pavla Konečného, který nestačil na mladého Michala Skalku, dále pak Marka Skočíka, který pouze remizoval s Michalovým starším bratrem Janem. Marek si stěžoval na hlučnost svých spoluhráčů v době, kdy se dostal do časovky. Dle jeho slov stál líp, ale postupně se dostal do čistě prohrané pozice, pouze nějaká vyšší moc mu zachráhnila remízu. Bratři Skalkové svým dobrým výkonem tedy velmi přispěli k zisku bodu z Dubňan. A to Veselanům ještě chyběl Luboš Vičar. Na webu Veselí je k nahlédnutí velmi krátká reportáž z tohoto zápasu - viz ODKAZ.

Autor: Pavel Solařík