Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ozvěny 7. kola soutěže OP I

Máme za sebou 7. kolo OP I, které bylo zároveň posledním kolem základní části této soutěže. V té se rozhodovalo o složení čtveřice pro boje o postup (play-off) a čtveřice pro boje o záchranu (play-out). Jak je vidno z tabulky, tak náš tým po skvělé sezoně nakonec nešťastně skončil na 5. příčce tabulky, která jej poslala do play-outu.

tabulka.jpg

Z umístění našeho týmu jsem značně rozladěný, neboť jsme první "čtyřku" mohli bez problémů uhrát, stačilo málo:

7. kolo:

Kvasaco Vacenovice - Jiskra Strážnice 5 : 2

Před zápasem s Vacenovicemi mi nejdřív přislíbil účast Gabriel Hala, kterou mi pak ještě jednou potvrdil. Nicméně jeho sms, že nemá hlídání a na zápas nakonec nepojede, mě nemile překvapila. I tak to vypadalo, že pojedeme až po 6. šachovnici v základní sestavě. Jenže v pátek se ozval pan Heindl, že vzal službu, a tak v neděli nemůže. Proto jsem začal horečně shánět hráče. Jak Mira Múčka, tak Mira Bartošek, tak pan Vajčner odmítli. Pavel Bartošek nejdřív také odmítl se slovy, že ho manželka nepustí. Po mém osobním orodování však nakonec účast přislíbil, a tak se naše vyhlídky zase trošku zlepšily. Od Pavla jsem očekával na poslední desce celý bod, no nestalo se. Pavel byl dle svých slov přemotivovaný důležitostí zápasu a tento tlak nezvládl. Výsledek utkání sice vypadá jednoznačně, ale remízu jsme mohli klidně uhrát. Kdyby pan Fanta (jehož důležitost zápasu jaksi zcela minula) nenabídl remis po zisku celé figury a partii vyhrál, já bych podepsal s Jirkou Neduchalem remízu a chyběl by nám půl bod k celkové remíze. Ten mohl být klidně z druhé desky, kde Vojta Šafařík rychle podepsal "velmistrovskou" remízu po 10ti tazích s Martinem Kladňákem. Vojta poslední dobou mění osvědčená zahájení za novinky, ale mně se zdá, že tyto jeho experimenty nepřináší plody, rozumějte body. Možná byla chyba, že jsme nechali boj po první čtyřku až na poslední těžké kolo, když jsme mohli remizovat i s Kyjovem. Pan Fanta bohužel přehmatem prohrál jasně remízovou koncovku, já bych podepsal remis s panem Hlavatým (který mi ji opakovaně nabízel) a bylo z toho 3,5 : 3,5. O tom, jak pan Horák také prošel kolem výhry, už nemluvím, neboť toho trápilo při partii zdraví a velké bolesti. 
Zápas ve Vacenovicích jsme tedy nezvládli po taktické stránce a výhru jsme domácím víceméně darovali. Čekají nás tedy boje o záchranu, čímž jsme nesplnili cíl, který jsem si stanovil před začátkem sezony - tedy těmto bojům se vyhnout. 
Také na webu Vacenovic se věnují našemu vzájemnému zápasu - viz ODKAZ.

Veselí nad Moravou C - Dubňany 2,5 : 4,5

Favorit z Dubňan neponechal nic náhodě a ve Veselí přesvědčivě zvítězil, když jedinou pohru hostí zaznamenal Lubor Drgáč. Tento výsledek nám vůbec nepomohl, neboť Veselí už bylo v tabulce nad námi a Dubňany nás výhrou přeskočily a staly se vítězem základní části. Nutno dodat, že si Dubňany svými výsledky první místo zasloužily. Pasoval jsem je za favorita celé soutěže, což do puntíku potvrdily. Na webu Veselí je k vidění krátká reportáž z tohoto zápasu, viz ODKAZ.

Kyjov B - Hodonín B 3 : 4

To je bezesporu po našem výsledku, druhý překvapivý rezultát. Borci z Hodonína konečně ukázali svoji sílu a odvezli z kyjovské Sokolovny všechny body. K mému překvapení nastoupil na 7. domácí šachovnici mladík Michal Malík. Laďa Šmíd zřejmě nekladl takový důraz na postup do bojů o postup. Překvapením je rovněž výhra Petra Krolopa nad pevným Janem Čechalem. Hráči Hodonína budou sice hrát také pouze o záchranu, ovšem v průběhu sezony ukázali svoji silu, když například sebrali bod Vacenovicím a třikrát ze čtyř porážek prohráli nejtěsnějším rozdílem, tedy 3:4. Tým Hodonína je velmi sympatický a mě osobně se líbí přístup Hodoňáků k šachům. Nejen, že nastupují pravidelně v základní sestavě (až na excesy Tomáše Práška), ale také příkladně bojují pro svůj tým. Jednou bych chtěl hrát v takovém týmu, kde bych cítil chuť a odhodlání hráčů udělat maximum pro týmový úspěch. Klobouk dolů, kluci! Reportáž z toho zápasu je blogu Petra Krolopa (viz ODKAZ) stejně jako jeho ohlédnutí za 7. kolem (viz ODKAZ).

Ježov - Prušánky C 3 : 4

Když jsem se dověděl výsledky ostatních zápasů, věděl jsem, že je zle, aniž bych zjišťoval, jak to v Ježově dopadlo. Ani ve snu jsem si nepřipouštěl, že by tam Prušánky nevyhrály. A přitom byli hráči Ježova tak blízko k další senzaci (po remíze v Dubňanech). Šokem je prohra Josefa Mayera s Františkem Kašpárkem a rovněž prohru Vladimíra Kořínka s Richardem Březovským bych nečekal (jeho první prohra v sezoně). Škoda, škoda. Kdyby zápas skončil remízou, tak by nás Prušánky v tabulce nepřeskočily. Ale na kdyby se nehraje. S Ježovem se ještě potkáme v závěrečné části sezony.

Autor: Pavel Solařík