Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ozvěny 3. kola soutěže OP I

V neděli 24. 11. 2013 proběhlo v pořadí již 3. kolo populární OP jedničky, které jenom dokázalo, že letošní ročník bude enormně vyrovnaný! To je ostatně patrné i z tabulky:

tab-op-i.jpg

Pojďme se trochu blíž podívat na jednotlivé zápasy.
3. kolo:
Dubňany - Jiskra Strážnice 3,5 : 3,5
Tahákem 3. kola byl souboj dvou vedoucích týmů soutěže. Do Dubňan jsme měli vyrazit v základní sestavě, ovšem ve čtvrtek v podvečer mi volal Vojta Šafařík, že leží v nemocnici, což byla citelná čára přes rozpočet. Příležitost na 7. šachovnici tedy dostal mladý Michal Bačík. Utkání bylo velmi dramatické a v jeho průběhu to vypadalo na jakýkoliv výsledek, jenom ne na bodový zisk hostujícího týmu. Po remízách na 1. a 4. šachovnici jsme stáli jasně hůř na 3., 6. a 7. a na ostatních dvou to vypadalo remízově. Jenomže jakási liknavost domácích borců nakonec pomohla našemu týmu zpátky do sedla, když Karel Heindl s Mirou Múčkou zázračně zremizovali své partie a panu Horákovi dovolil svojí nepřesnou hrou Lubor Drgáč získat figuru a postupně dotáhnout partii do vítězného konce. Ano, už před sezonou mi říkal Vojta, že je pan Horák ten správný buldog, co se umí "zakousnout do soupeře", ale až včera to poprvé naznačil. Utkání, v jehož celém průběhu jsme stáli jasně na prohru, jsme nakonec mohli i vyhrát, ale to by se musel pan Fanta zvednout ze židle před tím, než nabídne remízu. To by ovšem bylo pro domácí tým už příliš kruté a dle mého názoru byla remíza v zápase opravdu našim včerejším maximem.
Prušánky C - Hodonín B 4 : 3
Zde si dali domácí borci hodně záležet se sestavou a postavili až na 7. desku základní sestavu. Jojo, nemá to Petr Krolop v tomto ročníku lehké. Na jeho tým se chce zřejmě každý vytáhnout. Tým Hodonína naopak nastoupil potřetí za sebou v totožné sestavě (tedy znovu chyběli Zdeněk Hasík a Tomáš Prášek) a silnějšímu soupeři zdatně vzdoroval. To vedlo k tomu, že šest partií skončilo nerozhodně a o osudu zápasu musela rozhodnout partie na první šachovnici. Tam splnil pan Mayer očekávání, s Filipem Taptičem si svojí oblíbenou Anglickou hrou poradil a převážil misky vah těsně na stranu svého týmu.
Vacenovice - Kyjov B 5 : 2
Kvasaco podle očekávání nastoupilo bez Romana Matuly, který je právě kmenovým hráčem Kyjova, a já mám takový pocit, že si tohoto hráče šetří až na druhou polovinu soutěže. Kapitán hostí Vladimír Šmíd znovu vsadil na posledních dvou šachovnicích na mládí (stejně jako v prvním kole v Dubňanech) a tento tah mu znovu nevyšel. Jak Jakub Strnad, tak Michael Malík své partie nezvládli, přestože mohl především Michael získat dámu odtažených šachem. Dále překvapila prohra právě Vladimíra Šmída na druhé šachovnici, kde jej přehrál černými Martin Londin a pokazil mu doposud stoprocentní bilanci. Další výsledky již byly dle očekávání. Kvasaco znovu naznačilo, že má ohromnou sílu a může porazit de facto kohokoliv.
Ježov - Veselí nad Moravou C 2 : 5
V Ježově se žádné překvapení nekonalo, a to i přesto, že domácí nastoupili v opoznání silnější sestavě, než naposled u nás. Vše se rozhodovalo na prvních třech šachovnicích, kde postupně za hosty "zavěsili" Jan Skalka, Lubomír Vičar a Milan Vítek. Při zbylých remízách to hostům stačilo na pohodlné vítězství. Tým Ježova doplácí letos na to, že se úroveň OP I enormně zvýšila a všechny týmy vydatně posilovaly. Když k tomu přidáme fakt, že z Ježova odešli hned tři silní hráči, tak se není čemu divit, že je tento tým na chvostu tabulky.
 
Autor: Pavel Solařík