Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ozvěny 1. a 2. kola soutěže OP I

Soutěž OP I má za sebou první dvě kola, která leccos naznačila o jejím dalším možném průběhu. 

Po 2. kole vypadá tabulka OP I takto:

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. Strážnice 2 0 0 6 10.0 7
2. Dubňany 2 0 0 6 8.5 6
3. Vacenovice 1 0 1 3 8.5 7
4. Prušánky C 1 0 1 3 7.0 7
5. Veselí C 1 0 1 3 7.0 6
6. Kyjov B 1 0 1 3 6.5 6
7. Hodonín B 0 0 2 0 5.0 1
8. Ježov 0 0 2 0 3.5 2

1. kolo:

Hodonín B - Jiskra Strážnice 2 : 5
Jiskře se na půdě tradičně silného Hodonína podařil doslova husarský kousek, když odvezla z horké půdy všechny body za přesvědčivou výhru. Napomohl k tomu především fakt, že dlouholetý outsider soutěže před sezonou značně posílil. Naopak Petr Krolop postrádal dva zkušené borce, a to Zdeňka Hasíka a Tomáše Práška. Nečekané dobrý vstup do sezony by mohl náš tým "nakopnout" k dobrým výsledkům, ale pozor - sezona je dlouhá a soupeři jsou velmi silní!

Dubňany - Kyjov 4,5 : 2,5

V Dubňanech se odehrál velmi dramatický souboj dvou silných týmů a nakonec rozhodovala až nezkušenost kyjovských mladíků na posledních dvou deskách, která stála tým Vladimíra Šmída body. Dubňany jsou tradičně favoritem soutěže a tato těsná výhra bude zřejmě odrazovým můstkem jak k dobrým výkonům v sezoně, tak možná i do vyšší soutěže. Kdo ví?

Prušánky C - Veselí nad Moravou C 4 : 3

Velmi dramatický souboj se odehrál také v Prušánkách, kde o výhře domácího "céčka" nad tím veselským nakonec rozhodovala až koncovka partie Vičar - Kocáb. K bodovému zisku nepomohla Veselanům ani nečekaná výhra Fratniška Vašíčka nad Radkem Dryšlem.

Vacenovice - Ježov 5,5 : 1,5

Ve Vacenovicích to byl od začátku do konce jednoznačný souboj s jednoznačným průběhem. Posílený domácí tým toho svému soupeři příliš nedovolil a dokráčel si pohodově k prvním letošním bodům.

Shrnutí prvního kola se věnuje na svém blogu také Petr Krolop, viz. ODKAZ.

2. kolo:

Strážnice - Ježov 5 : 2

I přesto, že Jiskra postrádala v tomto zápase tři svá esa, dokázala nakonec přesvědčivě zvítězit. Ježov to nebude mít v tomto ročníku lehké, neboť mu ze soupisky zmizeli Roman Matula, Vladimír Šmíd a Petr Churý a přibyl pouze pan František Kašpárek. Za zmínku stojí dosavadní svkělé výkony Vladimíra Kořínka. Ježov sice ještě poslední slovo neřekl, ale přesto si dovolím tvrdit, že jej čeká boj na chvostu tabulky.

Veselí nad Moravou C - Vacenovice 4 : 3

Veselí už loni dokázalo doma Vacenovice porazit a letos mělo utkání podobný scénář. Překvapila především výhra Jana Skalky nad Martinem Kladňákem a naopak prohra Milana Vítka v partii s Jirkou Neduchalem. Utkání však rozhodla větší kvalita a zkušenost veselských borců na posledních dvou deskách.

Kyjov B - Prušánky C 4 : 3

Pan Jurutka byl natolik znechucený z přístupu kyjovských šachistů k zápasům v minulém ročníku, že nechtěl "béčko" do OP I v této sezoně vůbec přihlásit. Proti tomu se však striktně ohradili samotní hráči a vedení týmu se ujal pan Vladimír Šmíd s tím, že postaví velmi silný celek. To se mu podařilo a jeho tým po první smolné prohře tentokrát už naplno bodoval. Zdolat se mu podařilo nebezpečné Prušánky, a to díky skvělé hře hráčů na prvních čtyřech šachovnicích. Prušánkám nepomohlo ani nasazení "náhradníka" Miroslava Cupala na 6. prkno. Překvapila určitě i prohra pana Mayera s Miroslavem Zubalíkem, který si tak (společně s Vladimírem Šmídem) udržel stoprocentní zápasovou bilanci.

Hodonín B - Dubňany 3 : 4

Favorit soutěže z Dubňan zvládl i další těžký souboj a znovu těsně zvítězil. Tým Petra Krolopa znovu postrádal dva výše uvedené hráče, přesto už sahal po bodech. Škoda partie právě kapitána Hodonína, který nezvládl divokou přestřelku se zkušeným Pavlem Konečným. Dubňany těží z velmi široké základny vlastních hráčů, kteří na všech šachovnicích podávají velmi dobré a spolehlivé výkony.

Ohlédnutí za 2. kolem OP I se věnuje rovněž Petr Krolop na svém blogu, viz. ODKAZ.

Dosavadní výsledky naznačují, že letošní ročník OP I bude velmi vyrovnaný. Pokud zůstane i nadále soutěž tak dramatická, bude mít velký náboj.

Autor: Pavel Solařík