Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiskra hlásí posily !!

Po loňské slabé sezóně, kdy tým Jiskry Strážnice získal v 10ti kolech pouhé 3 body, bylo hlavním cílem vedení týmu posílit kádr, aby se podobné fiasko neopakovalo. V letní přestávce se podařilo dotáhnout ke zdárnému konci tři přestupy, jednu registraci (staro)nového hráče a dvě hostování.

Na PŘESTUP přichází do strážnického týmu Ondřej Jurásek ze Sokola Kněždub, kterého jsme si již vyzkoušeli loni při jeho hostování u nás. Ondra však zároveň odchází zpět do Kněždubu hostovat a bude tedy působit v obou týmech. Dalším hráčem, kterého získala Jiskra na svoji soupisku z kněždubského Sokola, je Gabriel Hala. Tento silný hráč z první šachovnice v OP I sice avizuje, že díky pracovním povinnostem nebude jeho účast nikterak valná, nicméně je dobré mít tak silného hráče v našem týmu do budoucna. A třetím avizovaným přestupujícím je Karel Heindl, který v našem týmu v loňské sezóně hostoval. Pan Heindl se nechal slyšet, že v nové sezóně hodlá hrávat, tak uvidíme.

Vedle těchto přestupů se podařilo na naši soupisku zaregistrovat pana Jaroslava Horáka, dlouholetého hráče již neexistujícího týmu Sokol Bzenec. Tento silný hráč s bohatými zkušenostmi z KP I přislíbil pravidelnou účast na zápasech a rovněž si od jeho účasti slibujeme častější zařazení do sestavy pana Heindla, který bydlí rovněž ve Bzenci.

Na hostování ze Sokola Kněždub k nám přichází bratři Miroslav a Pavel Bartoškovi, a to především pro případ problémů se skládáním sestavy, popř. posílení posledních šachovnic v důležitých zápasech. Sluší se ještě dodat, že do Sokola Kněždub jde na oplátku na hostování náš hráč - pan Zdeněk Bína.

Předběžná soupiska Jisrky nyní čítá 20 hráčů, od čehož si slibujeme, že na každý zápas budeme schopni postavit konkurenceschopnou sestavu a že se tým dostane do vyšších pater tabulky, než tomu bylo v minulé sezóně. Jaká bude nakonec účast jednotlivých hráčů na zápasech, to je zatím "ve hvězdách", nicméně soupiska je dost široká na to, aby se výsledky týmu zvedly.

Autor: Pavel Solařík