Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se 7. kolo OP I - vyrážíme do Vacenovic

V neděli 9. 2. 2014 čeká populární OP jedničku poslední kolo základní části. To bude zároveň rozuzlením dramatické detektivky, kdy šanci na postup do první "čtyřky" má stále šest týmů! Těžko uvěřitelná vyrovnanost soutěže totiž způsobila, že se týmy na prvních šesti příčkách tabulky srovnaly v rozmezí 3 bodů. Jediné dva celky, které již nemají šanci na postup do play-off jsou Ježov a Hodonín B. To však neznamená, že jejich role v posledním kole bude zanedbatelná. 

Náš tým zajíždí v 7. kole na horkou půdu do Vacenovic. To bude přímý souboj o postup do play-off. Remíza ani pro jeden tým nic neřeší, neboť výhra Prušánek v Ježově je samozřejmostí a Kyjov B bude chtít rovněž porazit doma Hodonín B. Vacenovice jsou zatím "doma" stoprocentní, když si postupně poradily s Ježovem, Kyjovem B a také se silnými Dubňany! Tým Vacenovic mi velmi připomíná Šardice, které před pár lety řádily v OP I. Jeho soupiska je prošpikovaná silnými hráči. Před sezonou se navíc Kvasacu podařilo získat na hostování z Kyjova žolíka Romana Matulu, který v jejím průběhu plnil spíše roli náhradníka při absenci Martina Londina. Já mám ale takové nepříjemné tušení, že náš nedělní soupeř se s tímto žolíkem vytasí právě ve veledůležitém utkání s námi. I bez Romana je však Kvasaco obrovsky silné. Hráči jako Kladňák, Londin, Neduchal, Šebesta či Nykl body příliš nerozdávají a jejich účast v zápase je naprostou samozřejmostí.

V jaké sestavě vyrazíme do Vacenovic my, to je zatím otázka spíše pro věštce, já mohu jenom naznačit, že určitě ne v nejsilnější možné, neboť jeden hráč se mi již omluvil. I přesto se pokusíme v neděli svého soupeře zaskočit, neboť případným pádem do play-out by přišlo veškeré úsilí z průběhu letošní sezony vniveč.

Dalšími zápasy 7. kola jsou:

Veselí nad Moravou C - Dubňany

Překvapivý lídr tabulky - tedy domácí celek - si tento post vysloužil svými jistými výkony v průběhu celé sezony. V neděli však bude čelit velké síle favorita celé soutěže. Záležet bude na každé partii, neboť se dá očekávat velmi těsný výsledek. Já osobně bych tipoval remis.

Kyjov B - Hodonín B

O tom, že má Kyjov silný kádr, přesvědčili borci kolem Ladi Šmída v minulém kole v naší klubovně a ukázat se budou jistě chtít i na své Sokolovně proti týmu Petra Krolopa. Ten do Kyjova vyrazí zřejmě bez Filipa Taptiče, který dostal distanc za to, že se nedostavil k minulému zápasu. To je špatná zpráva, neboť právě od Hodonína bychom potřebovali pomoct. Na druhou stranu je možné, že se Hodoňáci dokáží semknout, v Kyjově překvapí a urvou nějaký ten bodík. Nic není nemožné, ale já víc věřím domácím.

Ježov - Prušánky C

Tento zápas vypadá opticky jako jednostranná záležitost ve prospěch hostí z Prušánek, nicméně vzpomeňme na poslední kolo a šokující remízu Ježova na půdě Dubňan. Na pomoc Ježova by bylo bláhové spoléhat, neboť si dle mého názoru zkušení hosté dojedou pro zisk všech tří bodů. Vše bude záležet na tom, s jakou sestavou pan Dryšl přijede. Domácí už se pomalu připravují na boje ve skupině o udržení. Můj tip na tento zápas je "čistá dovjka" - tedy výhra Prušánek.

Tipování jednotlivých výsledku je ovšem takové věštění z křišťálové koule, neboť při letošní vyrovnanosti soutěže opravdu může prohrát každý s každým. Očekávat se však dá vysoké nasazení všech týmů v posledním kole, neboť po zavedení systému play-off (první čtyři týmy ve skupině o postup) a play-out (poslední čtyři týmy ve skupině o udržení) se vytratil tradiční pojem "klidný střed tabulky" a týmy kolem 5., 6. místa dostaly novou motivaci bojovat až do konce základní části. To soutěž maximálně zatraktivnilo a my se máme v 7. kole na co těšit!

Autor: Pavel Solařík