Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se 6. kolo OP I - doma přivítáme Kyjov

V neděli 26. 1. 2014 se odehraje předposlední kolo základní části OP jedničky. Strážnická Jiskra v něm přivítá B-tým Kyjova. Kyjov disponuje v letošní sezoně velmi silným týmem. Respekt budí především jeho první tři šachovnice, na nichž s železnou pravidelností nastupují velezkušení borci Miroslav Zubalík, Vladimír Šmíd a Jan Čechal. Ti jsou doplnění o dvojici nebezpečných ranařů Pavel Strmiska - Libor Ledvina, kteří když mají den, tak jsou schopni si "vyšlápnout" na kohokoliv. Kyjov B má zatím v letošní sezoně zápornou bilanci, tedy dvou výher a tří porážek, ta je ale způsobená spíše občasným nasazováním mládežníků na poslední dvě šachovnice, což se ukázalo při nesmírně vyrovnaných zápasech v letošní sezoně jako důležitý faktor. Jeho postavení v tabulce (aktuálně 6. příčka) tedy hodně zkresluje a nás v neděli čeká další těžký zápas. 

Z toho důvodu budu klást důraz na to, abychom nastoupili v co možná nejsilnější sestavě. Ta se bude tradičně skládat až ke konci týdne a já doufám, že hráči znovu projeví zájem nastoupit. Náš tým drží těsné vedení v soutěži a dá se říct, že cíl pro letošní sezonu - tedy vyhnout se posledním příčkám - byl splněn. Fakt, že vedeme tabulku je už pouze příjemnou třešničkou na dortu. V neděli půjdeme do zápasu opět s cílem neprohrát a získat tak do tabulky další bod, či body.

Dalšími zápasy 6. kola jsou:

Hodonín B - Veselí nad Moravou C

Hodoňáci získali v minulém kole své první (a tak trochu povinné) vítězství v letošní sezoně a jistě budou chtít na tento úspěch navázat rovněž v domácím klání s Veselím. Do karet jim hraje návrat spolehlivého Zdeňka Hasíka do sestavy. Oproti tomu Veselí zřejmě žádné překvapení nepřichystá (pokud neberu jako překvapení nasazení Eduarda Šafáře na poslední šachovnici), a tak budou mít jednotliví hráči tohoto zápasu jasno o svém nedělním soupeři. Hodonín má poslední šanci zahájit útok na 4. příčku tabulky. Kdyby Veselí porazil, tak se tomuto cíli výrazně přiblíží, neboť Veselí hraje poslední kolo s Dubňany. Nicméně osobně bych zápas Hodonína s Veselím tipoval na remízu.

Dubňany - Ježov

To bude souboj Davida s Goliášem. Dubňany v minulém kole padly ve Vacenovicích a jistě si rády zpraví chuť na aktuálně nejslabším celku soutěže. Překvapení si zde nepřipouštím, neboť Dubňany podávají dlouhodobě velmi dobré výkony, kdežto borci z Ježova se stali letos pouze takovým sparring partnerem silnějším celkům. I tak jim patří uznání za to, že bez jediného bodu nastupují svědomitě a s chutí k jednotlivým zápasům. Do budoucna bude pro Ježov důležité posílit soupisku alespoň o dva silné hráče (jako tomu bylo v minulém ročníku), aby se tento tým vyhnul nepříjemné poslední příčce tabulky.

Prušánky C - Vacenovice

Bez pochyby šlágr 6. kola! Vacenovice jsou v laufu a dosud je dokázalo porazit pouze Veselí, které je jejich neoblíbeným soupeřem. Ale ani v Prušánkách nečeká Kvasaco nic jednoduchého! Tým pana Dryšla dokáže postavit po čertech silnou sestavu a porazit tak vlastně kohokoliv. Vše záleží pouze na tom, kteří hráči se k zápasu dostaví. Nejblíže k základní sestavě bylo Céčko Prušánek ve 3. kole s Hodonínem (výhra 4:3). Také hosté mají v rukávu jedno eso - tedy Romana Matulu - ten však plní spíše funkci řekněme náhradníka pro případ, že nebude moci nastoupit Martin Londin. Pokud některý tým dokáže v zápase urvat výhru, bude jistě velmi těsná. Já osobně bych byl spokojený s remízou.

Autor: Pavel Solařík