Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se 5. kolo OP I - zajíždíme do Prušánek

V neděli 12. 1. 2014 se odehraje 5. kolo soutěže OP I, které bude zároveň prvním kolem této soutěže v roce 2014. Strážnickou Jiskru čeká velmi těžký boj, neboť zajíždí do Prušánek, kde se utká s místním Céčkem. Prušánky jsou v tabulce sice až na 6. příčce, ale to není způsobeno tím, že by tento tým podával slabé výkony, ale ohromnou sílou a vyrovnaností letošní OP jedničky. V prvních třech kolech měly Prušánky velmi blízko ke třem vítězstvím, to by ale nesměly těsně padnout v nešťastném zápase v Kyjově 3:4. Až poslední zatím odehrané kolo bylo pro tým Prušánek nejhorším v dosavadní sezoně, když si jeho hráči odvezli z Dubňan nepříjemný výprask 2:5. Nicméně se dá očekávat, že proti našemu týmu postaví pan Dryšl silnou sestavu. A má z čeho vybírat! Na prvních čtyřech deskách jsou hráči s ELO 1900+ (včetně silného pana Mayera)! Poslední dobou také začíná nastupovat Miroslav Cupal (ELO 2010), který je psaný až na 8. šachovnici! Je tedy jisté, že nás v neděli čeká velmi těžký soupeř. My se samozřejmě pokusíme rovněž postavit silnou sestavu a já doufám, že hráči budou mít chuť a čas do hry stejně jako v minulém roce! Našim cílem pro nedělní zápas je odvézt z Prušánek nějaké body.

Dalšími zápasy 5. kola jsou:

Vacenovice - Dubňany

To bude pro mě šlágr kola! Dubňany již tradičně válí a jsou hlavním favoritem celé soutěže. Vacenovice před sezonou vydatně posílily a jsou na třetím místě tabulky, právě za celkem Dubňan. Osobně bych rád viděl z tohoto zápasu remízu, ale spíš bych se přiklonil k těsné výhře Dubňan.

Ježov - Hodonín B

Tento zápas má jasného favorita. Budou jím hosté z Hodonína, kteří budou bojovat v Ježově o první letošní výhru. Petr Krolop by mohl mít k dispozici konečně Zdeňka Hasíka a v Ježově bude mít jeho tým poslední možnost zahájit útok na příčky zaručující play-off. Pravděpodobně zde Hodoňáci udělají první krok.

Veselí nad Moravou C - Kyjov B

To je pro mě nečitelný zápas. Oba týmy jsou velmi kvalitní a bude záležet především na obsazení posledních dvou šachovnic v sestavě Kyjova. "Předek" má totiž Kyjov velmi silný, ale poslední zápasy paradoxně doplácí na nasazování mládežníků na 6. a 7. šachovnici. Na druhou stranu jsou to pro kluky cenné zkušenosti a je to investice do budoucnosti klubu. Dle mého názoru bude výsledek zápasu velmi těsný.

Autor: Pavel Solařík