Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se 4. kolo OP I - doma přivítáme Veselí nad Moravou C

V neděli 8. 12. 2013 proběhne poslední letošní kolo soutěže OP I, v jehož rámci Jiskra Strážnice přivítá na domácí půdě tým ŠK Veselí nad Moravou C. Veselané pro tuto sezonu sice nemají na své soupisce silného Františka Křížka a ani Radka Hrabala, přesto jsou jejich dosavadní výsledky velmi dobré. Na prvních šesti šachovnicích dosud nastoupili pokaždé v základní sestavě. Tým kolem Luboše Vičara sází jak na ostřílené šachisty, tak na dravé mládí. Tato sázka jim zatím vychází velmi dobře, když z prvních tří zápasů získali dvě výhry (z toho jednu nad silnými Vacenovicemi) a padli pouze na půdě silných Prušánek C, a to těsně 3:4. Z toho plyne, že nás v neděli čeká velmi těžký soupeř. Těch je ovšem v letošní OP I víc než dost a dá se říct, že nás už vlastně v každém kole bude čekat velmi těžký soupeř.

Nad soupiskou našeho týmu zatím visí otazník, nicméně znovu se pokusíme postavit konkurenceschopnou sestavu a získat tak nějaké body do vyrovnané tabulky soutěže. Oba týmy jistě budou chtít zakončit rok 2013 výhrou a dá se tedy očekávat velmi vyrovnaný a dramatický zápas.

Dalšími zápasy 4. kola jsou:

Kyjov B - Ježov

Hráči Kyjova odjeli v minulém kole s prázdnou z horké půdy Vacenovic, a tak se dá očekávat, že si budou chtít spravit chuť na outsiderovi soutěže z Ježova. Pravděpodobně se jim to také podaří.

Hodonín B - Vacenovice

To je velmi pikantní souboj dvou silných týmů. Ten Petra Krolopa se bude snažit vybojovat první body v letošním ročníku OP I, proti bude ovšem velmi silný celek z Vacenovic, který zatím prohrál pouze ve Veselí. Navíc si šachisté Kvasaca dodali v minulém kole sebevědomí výhrou nad silným Kyjovem. Já osobně bych přál konečně výhru sympatickému týmu Hodonína, ovšem ten to bude mít v tomto souboji znovu velmi těžké. Nota bene, jestli hosté konečně vytasí svůj trumf na první šachovnici - Romana Matulu.

Dubňany - Prušánky C

To je zřejmě nejzajímavější souboj nadcházejícího kola. Domácí neporažené Dubňany přivítají velmi silné "Céčko" Prušánek, které zatím padlo pouze jednou, a to 3:4 v Kyjově. Prušánky umí poskládat po čertech silný tým, oproti tomu vyrukují Dubňany s tradičně silnou soupiskou spolehlivých hráčů. Těžko odhadovat vítěze tohoto zápasu, jisté je však jedno - bude to napínavý souboj.

Autor: Pavel Solařík