Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se 2. kolo OP I - na domácí půdě přivítáme Ježov

Celek Ježova patří mezi nejvíc nevyzpytatelné týmy OP I. Je naprosto nemožné předvídat, v jaké sestavě tento tým nastoupí k jednotlivým zápasům, k čemuž vždy napomáhala především velmi široká soupiska. Nicméně oproti minulým sezonám se přece jenom něco změnilo. Pro nový ročník OP I se neobjevili na soupisce Ježova Roman Matula s Vladimírem Šmídem, tedy dva největší trumfy celku z Kyjovska. Romana Matulu přetáhly na hostování Vacenovice a pan Šmíd se zase věnuje vedení kyjovského béčka v OP I místo pana Jurutky.

Jako náhrada za tyto hráče se na soupisce Ježova objevil pan František Kašpárek, který bojuje na 1. šachovnici. Nakolik bude schopen nahradit dva spolehlivé kyjovské šachisty, toť otázka. V 1. kole se mu to příliš nepovedlo, ostatně stejně jako ostatním jeho spoluhráčům. Ježov si odvezl z Vacenovic nejvyšší porážku kola 1,5 - 5,5, a to ještě za Kvasaco nenastoupil právě Roman Matula.

Ježov se tedy bude muset v této sezoně spolehnout na svoje tradiční hráče, což jej ovšem při nabitých soupiskách ostatních týmů staví do role outsidera soutěže. Nicméně tato role hráčům Ježova vyhovuje a ti dokázali v minulosti zle nedobře zatopit nejednomu soupeři a zaskočit nejenoho favorita.

V neděli v 9 hodin se o to pokusí také na půdě Jiskry Strážnice. Ta naopak vstoupila do soutěže vysokou výhrou na půdě silného Hodonína. Otázkou však zůstává, s jakými hráči vyrukuje Jiskra na svého soupeře ve 2. kole. Soupiska bude hotová ke konci týdne a já doufám, že se nám podaří opět postavit konkurenceschopný tým a získat další body do tabulky OP I.

Dalšími zápasy 2. kola jsou:

Veselí nad Moravou C - Vacenovice

Tady si dovolím tvrdit, že favoritem budou hosté. Jestli přivezou do Veselí stejně silný celek, jako v 1. kole, budou to mít Veselané velmi těžké. Nicméně i za Veselí hrají dost kvalitní šachisté, a tak bude mezi výhrou či prohrou toho či onoho týmu velmi tenká hranice.

Kyjov B - Prušánky C

Hráči Kyjova v 1. kole podlehli v Dubňanech, a to především díky neúspěchu na posledních deskách.  "Zadek" mají Prušánky docela silný, a tak bude záležet především na tom, koho pan Šmíd v neděli postaví. Naopak na předních šachovnicích to budou "souboje Titánů". V Kyjově se bude na co dívat!

Hodonín B - Dubňany

Tým Petra Krolopa čeká další těžký zápas na domácí půdě. Dubňany jsou tradičně velmi silné a obhajují prvenství v základní části. Pokud se Petrovi podaří poskládat silný tým, budou to mít hráči Dubňan těžké, v opačném případě lze očekávat jejich vítězství.

Autor: Pavel Solařík