Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se 2. kolo nadstavbové části OP I - doma přivítáme Kyjov B

Po nezvykle dlouhé, třítýdenní přestávce se o slovo znovu hlásí soutěž OP I, která pokračuje v neděli 16. 3. 2014 druhým kolem nadstavbové části. To je již 9. hracím kolem.

Našemu týmu se vstup do skupiny PLAY-OUT vydařil nad očekávání dobře, když jsme doma Ježovu povolili pouze půl bodu z celkových sedmi možných. Je ovšem potřeba zůstat nohama na zemi, a to z několika důvodů. Rovněž v loňské sezoně se nám vydařil skvěle vstup do PLAY-OUTu, ale v dalších dvou zápasech jsme už vyšli naprázdno. Navíc Kyjov B - náš aktuální soupeř - je zatím jedním ze dvou týmů, které nám dokázaly v letošní sezoně uštědřit porážku a nasměřovaly nás do propadliště skupiny o udržení. Tato nepříjemná porážka přišla na domácí půdě v téměř nejsilnější možné sestavě! Tyto signály dávají jasně najevo, že je potřeba přistoupit k nedělnímu zápasu se vší svědomitostí a pokorou.

Kyjovské rezervě se v letošní sezoně nedaří zrovna podle představ jejího kapitána Ladi Šmída, ale jeho tým stále disponuje velmi údernou silou, a to především na prvních pěti šachovnicích. Nebudu tady už omýlat to, že Kyjov přišel v průběhu sezony o několik bodů díky nasazení mladých, nezkušených hráčů na zadních šachovnicích. V Kyjově se vždy hrály dobré šachy a dobří šachisté budou našimi soupeři rovněž v neděli. Jména jako Zubalík, Šmíd, Čechal, Strmiska nebo Ledvina vzbuzují respekt a tito borci důkladně prověři naše dovednosti.

Náš tým, který celou sezonu usiloval o vedení v tabulce, nakonec skončil po nešťastném závěru základní části na "bramborové" 5. příčce a do bojů o postup už zasáhnout nemůže. To znamená, že si už můžeme zápasy pouze užívat a hrát tzv. pro radost. I přesto mě naši hráči velmi mile překvapili svým přístupem a vůlí hrát. Uvidíme, s jakou sestavou vyrukujeme na silného soupeře z Kyjova, já však doufám, že se nám podaří uhrát důstojný výsledek. Bude to ale boj!

Dalšími zápasy 2. kola nadstavbové části jsou:

Skupina PLAY-OUT:

Ježov - Hodonín B

Dere se mi na jazyk věta: "V Ježovské hospodě se budou v neděli dít věci!", ovšem mám takový pocit, že se o to postarají především hosté z Hodonína, kteří jsou v tomto zápase jasným favoritem. Škoda jen pro Hodonín, že k vzestupu jeho formy došlo až ve druhé polovině sezony. V minulém kole již nastoupil za Hodoňáky rebel Tomáš Prášek a dá se očekávat, že do konce sezony nastoupí ještě jednou, aby si "splnil" povinnost hráče základní sestavy, tedy nastoupit alespoň ke dvěma zápasům. To věstí, že sympatický Ježov to bude mít s Hodoňáky pekelně těžké. Ale vzpomeňme třeba na jeho překvapivou remízu v Dubňanech. Inu není vše pokaždé tak jasné, jak se to na první pohled zdá. Necháme se překvapit, můj tip je však stále výhra hostů.

Skupian PLAY-OFF:

Dubňany - Vacenovice

To je šlágr kola! Dubňanští "Baníci" budou chtít svému soupeři vrátit porážku ze základní části. V hospodě U Letochů padli překvapivě jasně 2,5 : 4,5, a to v nejsilnější sestavě (tedy až na Vladimíra Formánka, který dosud nenastoupil ani jednou). Hráči Vacenovic pravidelně dokazovali v průběhu základní části, že mají velmi silný tým. Záležet ovšem bude, v jaké sestavě do Dubňan dorazí. Například minule chyběl Martin Londin a hned z toho byla domácí prohra. Těžko tipovat výsledek, který bude jistě velmi těsný, možná bych se přiklonil k celkové remíze.

Veselí nad Moravou C - Prušánky C

Prušánky svého nadcházejícího soupeře porazily v základní části v nervydrásajícím zápase těsně 4:3, když o osudu utkání rozhodla vypjatá partie Luboše Vičara s Janem Kocábem, kterou Veselský kapitán nešťastně ztratil. Nyní budou mít Veselané výhodu domácího prostředí, tedy čtyř šachovnic s bílými figurami. Přesto stále vidím jako mírného favorita hostující tým. Jeho úspěch bude záležet na tom, jaké hráče se podaří panu Dryšlovi do Veselí dovézt. Pravdou však je, že Céčko Prušánek pravidelně nastupuje paradoxně v silnější sestavě, než jejich Béčko v krajském přeboru. Tudíž se dá očekávat velká síla rovněž v zápase s Veselím. To se zřejmě s žádným velkým překvapením nevytasí, pouze na 7. šachovnici se dá očekávat nasazení pana Šafáře. Tipuju těsnou výhru hostí.

Autor: Pavel Solařík