Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se 1. kolo OP I - sezonu začínáme v Hodoníně

Po dlouhé pauze, vyplněné pouze několika turnaji, nám znovu začne šachová sezona. Ročník 2013/2014 zahájí posílená Jiskra Strážnice v Hodoníně, kde se utká s místním béčkem. Také minulou sezonu jsme zahájili soubojem s Hodonínem B, který nám na domácí půdě uštědřil vysokou porážku 1:6!

Tým z okresního města je tradičně silný. V loňské sezoně zle zatápěl vítězi základní části z Dubňan, aby se nakonec umístil na 1. příčce skupiny "O postup"! Parta kolem Petra Krolopa sázela na příkladnou docházku tahounů týmu a jejich spolehlivé výkony.

Kádr Hodonína se příliš nezměnil. Jediný, kdo za jeho béčko letos nastupovat nebude, je Roman Borufka. Jinak jsou na soupisce pořád stejní hráči a hlavní otázkou bude spíše docházka jednotlivých šachistů k utkáním. Loni například Tomáš Prášek s Filipem Taptičem odehráli v základní části pouze každý 2 zápasy. 

Vedoucí družstva - Petr Krolop - bude již tradičně sázet na zkušené harcovníky, tedy Josefa Schöndorfa (loni 9 bodů ze 10 možných!), Zdeňka Hasíka (loni neporažený), Ivany Rožka a Kučeru. Rovněž sám Petr Krolop je příkladným šachistou, co se docházky a výsledků týče. Tým navíc jistě doplní dobře hrající Kamil Štěpanovský a Vladimír Misorin, který má obrovskou chuť do královské hry a stále se v ní zlepšuje.

Je tedy jasné, že i když nebude Hodonín B v plné sestavě, bude pro každého soupeře tvrdým oříškem. Jako první jeho aktuální sílu otestuje právě strážnická Jiskra, a to v neděli 20. 10. 2013 v 9:15 hod.

Sestava Jiskry se pomalu rýsuje a dá se říct, že také my budeme skládat soupisku na jednotlivé zápasy kolo od kola s tím, že bude záležet, kolik hráčů "ze základu" k tomu či onomu zápasu nastoupí. Soupisku se nám podařilo posílit a budeme se snažit splnit cíl pro tuto sezonu, kterým zůstává vyhnout se poslednímu místu tabulky a sehrát v OP I důstojnější roli, než v minulém ročníku. Náš tým jistě svoji sílu bude mít, ale záležet bude na akutální formě a také na docházce hráčů k zápasům, jak již bylo řečeno.

Už první kolo může v tomto ohledu leccos napovědět.

Autor: Pavel Solařík