Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se 1. kolo nadstavbové části OP I - doma přivítáme Ježov

Základní část OP I, která rozdělila týmy na úspěšné a neúspěšné, skončila a před námi jsou zbývající tři kola této soutěže. Ty se již odehrají mezi týmy v jednotlivých skupinách, tedy play-off a play-out. Boje vypuknou tuto neděli - 23. 2. 2014.

Tým Jisrky Strážnice se představí ve skupině o udržení a v jejím prvním kole přivítáme na domácí půdě Ježov. Se stejným soupeřem jsme se utkali už ve 2. kole základní části rovněž doma. Tenkrát z toho bylo přesvědčivé vítězství 5:2. Do utkání tenkrát nezasáhli Ivan Kubiš, Jaroslav Horák, ani Karel Heindl. V jaké sestavě nastoupíme tentokrát, to se uvidí na konci týdne. Přesto, že náš tým do bojů o postup nezasáhne, tak bych byl rád, aby zbytek sezony nebyl už pouhou povinností dohrát, ale abychom získali ještě nějaké body a pokusili se v naší skupině umístit co nejlíp. To však neznamená, že bude kladen takový důraz na nastupování v základní sestavě. Pokud některý hráč neprojeví zájem nastoupit, nahradí jej ten, co bude mít chuť si zahrát.

Náš soupeř z Ježova sice v základní části získal pouze jeden bod za nečekanou remízu v Dubňanech, ale v posledním kole základní části nepříjemně potrápil silné Prušánky (těsná prohra 3:4). Také u Ježova bude záležet, v jaké sestavě se v neděli představí, neboť při našem prvním měření sil mu citelně chyběli František Kašpárek a Petr Doležal. I přesto bude domácí Jiskra v zápase favoritem.

Dalšími zápasy 1. kola nadstavbové části jsou:

Skupina PLAY-OUT:

Kyjov B - Hodonín B

Hodoňáci se ve druhé polovině základní části rozehráli a dali zavpomínat na svoje loňské vítězství v celé soutěži - což vlastně pocítili na vlastní kůži sami borci z Kyjova, kteří svému soupeři podlehli v posledním kole základní části 3:4, čímž nepostoupili do play-off. Kyjov staví pravidelně velmi silný tým a spíše rozhoduje, s čím vyrukuje na posledních dvou deskách, kde se zpravidla láme výsledkový chléb. Pokud zde Laďa Šmíd nepostaví mládežníky, budou mít kluci kolem Petra Krolopa secakramentsky těžké se zopakováním dobrého výsledku. Ale na druhou stranu play-out je ideální čas pro mladé hráče, aby získali zkušenosti.

Skupina PLAY-OFF:

Dubňany - Veselí nad Moravou C

Nedá se zrovna tvrdit, že by dubňanská klubovna byla nedobytnou tvrzí. Vítěz základní části totiž doma ztratil body hned dvakrát, tedy po dvou remízách se Strážnicí a Ježovem. Přesto budou domácí v souboji s Veselím mírným favoritem, a to především vzhledem k jejich vítězství ve Veselí v posledním kole základní části (4,5 : 2,5). Tým Luboše Vičara sice může v Dubňanech překvapit (a nebylo by to poprvé), ale přesto dávám větší šance domácím.

Vacenovice - Prušánky C

Domácí Kvasaco bude chtít oplatit svému soupeři měsíc starou prohru 3:4 a má k tomu veškeré předpoklady. Při této porážce totiž hrály Vacenovice za prvé venku, za druhé v silně kombinované sestavě. Doma jsou letos stoprocentní a i když pan Dryšl doveze do hospody U Letochů silnou sestavu, tak si myslím, že 3 body získá domácí tým.

Autor: Pavel Solařík