Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se závěrečné kolo skupiny "O udržení"

V neděli 7. 4. 2013 nás čeká závěrečné kolo soutěže OP I, a to jak ve skupině "O udržení", tak ve skupině "O postup".

Strážnická Jiskra zajíždí sehrát poslední utkání sezony na půdu nevyzpytatelného Ježova. S tímto týmem jsme v základní části prohráli rovněž na jeho půdě těsně 3:4, ovšem v silně kombinované sestavě. Máme tedy Ježovu co vracet. Sestava Jiskry na neděli se již rýsuje. Jako vždy se řeší především start dvou silných hráčů - Ivana Kubiše a Karla Heindla. Pravděpodobnější je opět start skalického střelce na první šachovnici.

Předpokládaná sestava Jiskry Strážnice:
1. Kubiš Ivan
2. Múčka Miroslav
3. Šafařík Vojtěch
4. Fanta Jiří
5. Solařík Pavel
6. Bína Zdeněk
7. Jurásek Ondřej

Sestavu Ježova si nedovolím odhadovat, to je práce pro věštkyni s křišťálovou koulí. Ježov má totiž na soupisce 16 hráčů a každé kolo hraje v jiné sestavě. Hlavní otázkou bude především, zda postaví dva silné hráče na první a druhé šachovnici - Romana Matulu, respektive Vladimíra Šmída.

Strážnická Jiskra je v průběžné tabulce skupiny "O udržení" na druhém místě za suverénním celkem Vacenovic, a to se ziskem 3 bodů za výhru v Kyjově. Celek Ježova zatím obývá druhou příčku se ziskem jednoho bodu za remízu s Kyjovem v minulém kole. Papírově je tak favoritem celek Strážnice, ovšem co je na papíře, nemusí vůbec platit na šachovnici. Nicméně hosté budou chtít zakončit špatnou sezonu vítězstvím a budou se chtít odrazit k lepším výkonům v příštím ročníku.

Program zápasů OP I v neděli 7. 4. 2013:

Skupina "O udržení":

Ježov - Jiskra Strážnice

Kvasaco Vacenovice - Sokol Kyjov

Skupina "O postup":

Prušánky C - Hodonín B

Veselí nad Moravou C - Dubňany

Autor: Pavel Solařík