Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blíží se druhé kolo skupiny "O udržení"

Tuto neděli (17. 3.) pokračuje soutěž OP I, a to zápasy ve skupinách "O postup" a "O udržení". Strážnická Jiskra se představí naposled v této sezóně v domácím prostředí, kde přivítá ambiciózní celek Kvasaco Vacenovice.

Výhodou Vacenovic je velmi silný a kompaktní kádr, který nastupuje v téměř nezměněné sestavě. S jistotou se dá očekávat start Josefa Šebesty (1. šachovnice), Martina Kladňáka (2), Jirky Neduchala (3), Radomíra Nykla (5), Lukáše Macka (6) a Martina Londina, který byl doplněn na soupisku v průběhu sezóny, tudíž musí nastupovat z pozice náhradníka na poslední desce, ačkoliv svojí výkonností patří na první, nejhůř druhou šachovnici. Nejistý je start Jaroslava Chrbolky (4). Ten v základní části nastoupil pouze ve třech zápasech, nicméně v prvním kole skupiny "O udržení" hrál. Pokud by v neděli nenastoupil, dá se očekávat, že jej v sestavě nahradí Jiří Náplava (7).

Co se týče sestavy domácího týmu, tak v ní zatím visí otazník hlavně nad startem dvou silných hráčů, a to Ivana Kubiše a Karla Heindla. Zatímco start skalického střelce je pravděpodobný, tak v nasazení Karla Heindla zatím brání jeho povinnosti v hlídací agentuře. Zda se mu nakonec podaří k zápasu dostavit se rozhodne o víkendu.

V základní části se oba týmy utkaly rovněž ve Strážnici a hosté z Vacenovic si odvezli jediné body, které v ní dokázali získat, a to za nejtěsnější výhru 4:3. Hlavními důvody Strážnického selhání byly partie na 1. a 5. šachovnici, kdy Ivan Kubiš odmítl nabídku smíru, partii lámal "přes koleno" a nakonec prohrál. Dále pak Pavel Solařík prošel kolem jednoduché výhry nad zlepšujícím se Lukášem Mackem a nakonec byl rád za remízu. Ztráta těchto dvou půlbodů nás nakonec mrzela, protože skóre mohlo být přesně opačné.

V prvním kole skupiny "O udržení" oba týmy zvítězily. Vacenovice vyloupily ježovskou hospodu, ze které si vezly všechny body za přesvědčivou výhru 5:2, strážnická Jiskra pak překvapila svým výkonem v kyjovské Sokolovně, odkud si vezla rovněž všechny body za ještě výraznější výhru 5,5:1,5. A nebýt toho, že pan Fanta dal soupeři remis v jasně vyhrané pěšcové koncovce, mohlo být ještě o půl bodíku veseleji.

Od nedělního utkání se dá očekávat, že bude znovu velmi vyrovnané a opět v něm budou rozhodovat maličkosti a momentální forma, nálada či pohoda jednotlivých hráčů.

Předpokládaná sestava Jisrky Strážnice:
1. Kubiš Ivan
2. Múčka Miroslav
3. Šafařík Vojtěch
4. Fanta Jiří
5. Solařík Pavel
6. Bína Zdeněk
7. Jurásek Ondřej (Heindl Karel)

Další nedělní zápasy:

Skupina "O udržení":
Kyjov B - Ježov

Skupina "O postup":
Hodonín B - Veselí n. Mor. C
Dubňany - Prušánky C

Autor: Pavel Solařík